Tyttären kavereille oli kuulemma ostettu kånkenit
Arvatkaa mankuuko meidän mukula nyt samanlaista.
Kommentit (10)
Mikä on syynä ettet halua ostaa semmoista tyttärellesi?
No se on nyt tärkeä trendireppu, mutta armottoman ruma, joten en ymmärrä trendiä.. kalliskin vielä.
Onko mukulalla omaa rahaa? Säästäköön itse rahat Kånkeniin.
Meillä ei enää kukaan huoli kånkenia, se aika meni jo.
Mä en ymmärrä miksei lapsi voisi saada mieleistä koulureppua. Omalleni ainakin haluan tarjota mieleiset vaatteet ja tavarat. Elämässä kyllä tulee pettymyksiä ilmankin että omat vanhemmat niitä tahallaan järjestää.
Kuten edellä todettiin, vanhempien tehtävä on tuottaa lapsilleen pettymyksiä.
Zalandon miesten puolella on todella kivoja ja tyylikkäitä kangasreppuja, katselkaa olisiko joku niistä hyvä. Sellaisen saa noin 40e halvemmalla.
Eikös toi nyt jo mennyt vähän?
Jo viime vuonna taisi olla se Niken jumppapussi THE juttu, tänä vuonna ainakin yläkoululaiset ja lukiolaiset tytöt näyttävät painelevan menemään erlaisten kangaskassien kanssa. Siis sellaisten ekokassien kanssa.
Tietty jos on ihan pieniä niin trendit ei mee ihan niin kiivasta tahtia ohi.
Meillä ei teinit edes halunnut Kånkeneita, vaikka olis ollu tarjolla oikeen retro-reppukin, nimittäin mun 80-luvun Kånken. Silloinkin ne oli muodissa, kun olin 3. luokalla niin varmaan 90 %:lla luokasta oli Kånken.
En ymmärrä tätä kånken vihaa? Jos lapsesi on tyyliä joka vuosi uusi reppu niin silloin ei tietenkään kannata, mutta itselläni on ollut nyt 5-6 vuotta kånken päivittäisessä käytössä ja miksikään ei ole mennyt (vähän paskainen toki on mut aina sen voi pestä). On se nyt järkevämpää maksaa 70e kestävästä repusta, kun ostaa joks vuosi uusi prisma tai H&M reppu.
Pysyt kovana vaan ja sanot ettei teille hankita. Lapsen pitää oppia sietämään pettymyksiä.