Ostin Elisalta kytkyt puhelimen kesäkuussa. Ainuttakaan laskua ei ole vielä tullut.
Ottaisitteko yhteyttä Elisaan? Samalla vaihtoivat liittymän Soneralta heille. Pari päivää myöhemmin sain kuitenkin paremman tarjouksen Soneralta ja liittymä vaihdettiin takaisin heille. Puhelimen ostin kesäkuun alussa, joten luulisi että joku lasku olisi jo tullut. Onkohan tuon liittymien edestakaisten vaihtojen takia voinut sattua joku kömmähdys, eikä maksettavaa puhelimesta tule ollenkaan? Kyse Honor 8 luurista, jolla hintaa 299€.
Kommentit (8)
Mullekaan ei oo tullut mun Oneplus5:sta.sain 4vk sit. Uakon että lasku tulossa kuitenkin.
Kun otat kytkypuhelimen, teet samalla liittymäsopimuksen. Luuletko, ettei sopimus sido sinua tai että Elisa vain unohtaisi tehdyn sopimuksen? Numeron voit siirtää kenelle tahansa ja tehdä liittymäsopimuksia muiden operaattoreiden kanssa vaikka kymmeniä, mutta ei se sinun ja Elisan välillä tehtyä sopimusta mitätöi tai hävitä mitenkään.
Teitkö sopimuksen että lasku menee vain verkkosivulle? Kokeile osoitetta oma.elisa.fi. Sinne tulee mun laskut, ei mitään kotiin asti.
Itse saan kaikki Elisan laskut sähköpostiin. Oletko tarkistanut sieltä myös roskapostilaatikon?
Hanki tilauspalvelut muualta. Säästät ja saat vielä laatua,
Vierailija kirjoitti:
Itse saan kaikki Elisan laskut sähköpostiin. Oletko tarkistanut sieltä myös roskapostilaatikon?
Paperilaskutuksesta sovimme myyjän kanssa.
No onpahan taas asiallinen kommentti.
Itselle on käynyt niin, että osamaksulla ostetusta puhelimesta ei tullut laskuja. En kyselly asiaa, annoin aikaa.
Tästä jo 7v aikaa, alan uskoa, että laskuja ei koskaan tulekaan. Kyseessä ollut yrityskin on kaatunut vuosia sitten. Ei ollut Elisa.
Olet joko täysin untuvikko elämässä tai henkisesti vajavainen, jos kuvittelet ettet joudu maksamaan puhelinta.
Sinä maksat aina mitä olet velkaa, ennemmin tai myöhemmin saatavat peritään kyllä. Älä kysele idioottien ja trollien kansoittamalta nettifoorumilta, vaan selvitä ja hoida asiasi itse kuten aikuinen.