Alemmuudentuntoiset ja heikolla itsetunnolla varustetut!
Missä työssä olette?
Itse en USKALLA hakea jotain tiettyä työpaikkaa, koska jo heti epäilen, että minusta ei olisi siihen :( Näin alemmuudentuntoista ihmistä saa kyllä hakea :/ Nyt siis olen hoitovapaalla eikä ole vakipaikkaa, mutta en löydä mitään itselleni sopivaa työpaikkaa. Kaikki kaatuu siihen, että luulen olevani liian huono :( Onko kohtalotovereita?
Kommentit (4)
Olen alisuorittavassa työssä ja jatkuvasti harmittaa. Koen, että minussa olisi kykyä vaativampiin töihin, mutta en uskalla hakea. En uskalla myöskään hakea työpaikkoihin, joihin vaaditaan mm. kielitaitoa. Periaatteessa osaan kieliä, mutta en täydellisesti. Juuri nyt tilanne masentaa enkä tiedä mitä tekisin. Kärsin varmaan edelleen.
kun olen päässyt koulutustani vastaaviin työpaikkoihin (FM), ammattiakin olen vaihtanut pari kertaa. Enää en varmaan edes uskaltaisi hakea muualle töihin, en halua paljastaa sitä, että tyokokemuksesta huolimatta olen tyhmä, en osaa mitään jne.
tämä on tulosta siitä että toisaalta yliopisto on turvallinen paikka mokailla ja toisaalta koska kuvittelen aina olevani muita vähän tyhmempi ja huonompi, yritän enemmän joten lopputulos on kuin ihmeen kaupalla yleensä aika hyvä.
mutta en osaa kuvitella, että uskaltautuisin kouluttautumaan vielä joksikin muuksi.