Tiedän naisen, joka pettää miestään. Miten ilmiantaa jäämättä itse kiinni ilmiannosta?
Olen siis luotettavalta lähteeltä kuullut asiasta, mutta en halua saattaa tätä "lähdettä" ongelmiin. Minusta on silti väärin, että tämä mies ei tiedä hänen vaimonsa pettävän häntä, vihaan pettäjiä ja toivoisin että minulle kerrottaisiin jos olisi omalla kohdallani tämä tilanne. Tämä ihminen, jolta kuulin, ei halua asiaa kuitenkaan paljastaa. Onko jokin keino, jolla voin paljastaa pettävän naisen miehelle anonyymisti. Tieto on 100%, nainen itse kerskaillut asialla. Nyt apuja!
Kommentit (15)
Käräytä vaan pettäjä. Mikään liene kurjempaa kuin tulla petetyksi ja kaikki muut tietävät siitä paitsi sinä itse. Prepaid-liittymästä pari tekstaria miehelle.
Älä puutu toisten asioihin. Varsinkaan jos et omalla naamallasi kehtaa kertoa epäillyistäsi asianomaiselle.
Vierailija kirjoitti:
Älä puutu toisten asioihin. Varsinkaan jos et omalla naamallasi kehtaa kertoa epäillyistäsi asianomaiselle.
En epäile vaan tiedän. Eräs naimisissa oleva nainen panee työkaveriaan toimiston vessassa.
Toivon sydämestäni, että osuu vielä omalle kohdallesi. Anonyymi viesti, joka herättää epäilyksen, mutta et ikinä saa tietää varmuudella totuutta. Tiedät vain, että joku/jotkut ympärilläsi ilkkuu sinulle ja pitää sinua pilkkanaan. Et voi enää luottaa kehenkään, mietit jokaisesta tuttavastasi tietääkö hän jotain, mitä sinä et tiedä. Ja samaan aikaan puolisosi vakuuttaa sinulle, ettei mitään ole tapahtunut, etkä voi todistaa että hän valehtelisi.
Toivotaan tosiaankin, että jonain päivänä noin käy.
(Seriously, aloittaja: olet sairas ihminen kun edes mietit tuollaista. Hae ammattiapua ellei tämä ole provo.)
Vierailija kirjoitti:
Käräytä vaan pettäjä. Mikään liene kurjempaa kuin tulla petetyksi ja kaikki muut tietävät siitä paitsi sinä itse. Prepaid-liittymästä pari tekstaria miehelle.
Meillä on avoinliitto. Emme petä toisiamme. Kuuluuko minun kertoa kaikille omasta ja kumppanini seksielämästä, sellaisille jotka eivät kuulu seksielämäämme? Mitä jos aloittaisit siitä omastasi? Jakaisit sen kaikille muille etkä puhuisi oletuksesta mitä minä teen.
Jos sinulla on asiaa kumppanilleni niin olisin otettu jos yhteyden ottaa joku omalla nimellään. On äärettömän hankalaa leikata ihmisien jutut jos ei anneta edes sen "petetyn" kertoa ettei tee jakamallasi tiedolla mitään. Kiitos.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Älä puutu toisten asioihin. Varsinkaan jos et omalla naamallasi kehtaa kertoa epäillyistäsi asianomaiselle.
En epäile vaan tiedän. Eräs naimisissa oleva nainen panee työkaveriaan toimiston vessassa.
Kerro pomolle. Työpaikalla paneskelu on irtisanomisen peruste. 7, muuten kerrot nimelläsi sille pariskunnalle, nimettömänä olet vaan ääliö.
Mistä tiedät, ettei petetty tietäisi?
Kylläpäs nyt on eri ääni kellossa mammoilla, kun pettäjä on nainen.
Kerro vain. Laita vaikka petoskumppanin nimi mukaan, niin uskottavuus lisääntyy. Ja kerro, missä on tapahtunut. Jos puoliso epäilee jotain, niin tuo tieto auttaa käsittelemään asiaa. Minä haluaisin tietää ehdottomasti.
Minäkin haluaisin tietää. Haluaisin nimenomaan tietää että moni muu tietää siinäkin tapauksessa, että minä jo tiedän ja että asia on minun puolestani ok. En ole kovin mustasukkainen luonne ja esim. tässä elämäntilanteessa voisin varmaankin ymmärtää pettämisen (joskaan en voi sietää valehtelua) mutta en pidä siitä, että minua säälitellään ympäri kyliä. Jos mieheni pettää minua, hänen on parasta tehdä se sellaisella tyylillä ja taidolla, ettei siitä juoruta ympäriinsä.
Et voi tietää mitä he ovat kahdestaan keskenään sopineet, kaikki eivät elämöi elämästään julkisesti joka paikassa kaikille. Hanki siis itsellesi elämä ja unohda koko juttu. Mistä tiedät etteivät he halua kohentaa pariskunnan välistä seksielämää syrjähypyillä, niillä kun on sellainen vaikutus..tiedoksi näin juhannuksen alla ;)
Tiedän, että mitään avointa suhdetta heillä ei ole, koska nainen ei missään nimessä halua jäädä kiinni. On omatunnontuskissaan kertonut asiasta "ystävälle", joka siis kertoi minulle. Sanonut, ettei saa jäädä kiinni, koska ei pärjäisi ilman miehen tuloja. Eikä halunne muuttaa vastarakennetusta omakotitalostaan, koska tiesi itsekin, että lähtö tulisi.
Ei tämä varmaan minulle kuulukaan, mutta onko oikein salatakaan, jos tietää jotain mikä on väärin jollekin toiselle? Kyllä minä haluaisin itse tietää. Ehkä sitten pitää vaan kertoa tälle miehelle omalla nimellä ja sanoa keneltä kuulin, kun hänellä ei kerta ole pokkaa.
Ja nainen pettää muuten toisen naimisissa olevan kanssa. Että jossain on myös mamma, jota petetään....
Ap
Prepaid-tekstiviesti.