Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mikä näistä Sinkkuelämää -suosikkijaksoistani on sinun mielestäsi paras?
Kommentit (4)
Mua liikuttaa aina se kohtaus kun Steve sanoo Mirandalle Bradyn 1-vuotissynttäreillä: Miranda, you're the one. Jaksossa on muitakin hyviä kohtauksia, kuten kuinka keskenmenon saanut Charlotte katsoo dokkarin Elizabeth Taylorista, pyyhkii kyyneleensä ja lähtee ystävänsä lapsen synttäreille ja tietysti se, kuinka Samantha väkisin esittelee Carrielle alapäävärjäyskatastrofiaan...🤡
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Voitte myös kommentoida mikä jakso on suosikkinne, jos se ei minun listalta löydy :)
ap
Oma suosikkini monista on neloskauden viimeisestä jakso "I Heart NY". Tykkään alkusyksyn tunnelmasta siinä, Carrien melkein kaikista asuista ja New York-teemasta.
Alue: Aihe vapaa
Kyllä se on Catch-38, koska Miranda ja Steve ovat suosikkipariskuntani. Ihana vuoristomökki, cd-levyssä ääniä Mohonk Mountainilta, kylpemistä... Miranda karvahattu päässä puhumassa puhelimessa Carrien kanssa.
Luck Be an Old Lady on myös ihana jakso. Charlotte on niin söpö suihkumyssy päässään kurtistamassa nenäänsä peilin edessä aamunuttu päällään ja vierellä Bradylle neulomansa vauvantossut.
Ap