Minusta tuli tänäaamuna täti! Mitä veisin lahjaksi pikkuiselle tytölle ja perheelle?
Haluaisin keksiä jotain omaperäisempää tai todella käytännöllistä. Heittäkääpäs ideoita! Ihanaa!!!! t. onnesta soikee täti-ihminen
Kommentit (9)
Niin ja mitä voisit viedä lahjaksi... Se onkin sitten toinen juttu. Makuja kun on niin monia enkä tiedä mitä siskosi toivoisi pienelle neidille... Jos veisin jonkun vaatteen niin veisin jotain merkkiä esim Marimekkoa, Burberryä ym.. Tai sitten muisto Burberry tutin. Se on hauska. ;) Mutta mitään niitä kamalia tinahommeleita en veisi.. Luulen, että kun siskoni saa lapsen niin vien lapselle suojelusenkelin. Siis keraamisen tai vastaavan. =)
Äidille: piccolopullo kuohuviiniä, paketti supermaxi-terveyssiteitä, kiiltävä ulkomaalainen naistenlehti
Isälle: minikonjakkipullo
Vauvalle: tuttipullo, tuttinaru, pikkuinen bodi, minivaippapaketti
Olen jossain nähnyt sellaisen " kakun" johon oli laitettu vaippoja sievästi satiininauhoilla rusettien kanssa. Nauhojen väliin tuttipulloa, unilelua, tutti, talkkia, yms.
Hankala selittää, mut oli hieno ja kaikenlisäksi kaikki tarpeellista kamaa lasta varten.
Vaippojen sijasta voi laittaa vaikka lapselle pyyhkeitä, vaatteita tai mitä nyt ikinä keksii.
googleta vaippakakku
Vaippakakku oli kaunis! Kiiltäviä lehtiä äidille ja herkkuja myös =)
Minä vein tytölle söpöt sukat, omia hällä ei vielä ollut. Äidille suklaata ja kokoporukalle kukkia.
Suklaan sijasta vie äidille luumuja -tehostaa masun käyntiä.. ;)
Lapsille namia, lasten kuohuvaa?
Tutteja, namitutteja? Sukkia -vaikka koko perheelle?
Onnea tädille!
Vierailija:
Vaippakakku oli kaunis! Kiiltäviä lehtiä äidille ja herkkuja myös =)
Äidille suklaata ja kukkia koko perheelle :).
Onnea tädille ;).