Voiko mies tuntea palavaa intohimoa rumaan naiseen?
Niin että onko mahdollista, että ei niin kaunis nainen voisi kokea tälläistä etttä mies olisi ihan hulluna häneen ?
Kommentit (15)
Voi. Minusta olen aika ruma mutta mies on hulluna.
Tottakai voi, uskoisin, että sinuunkin joku rakastuu palavasti ja toivon sitä.
Vierailija kirjoitti:
Niin että onko mahdollista, että ei niin kaunis nainen voisi kokea tälläistä etttä mies olisi ihan hulluna häneen ?
Miten määrittelet ruman tai kauniin? Missä menee raja onko joku ruma vai ei? Siis puhutaanko nyt sellaisista jotka eivät vastaa yleisiä kauneusihanteita vai sellaisista oikeasti rumista, Esa Pakarisen näköisistä naisista?
Jos asenne ja naisellisuus on kohdillaan niin kyllä. Ulkonaisesti kaunis nainen voi olla valtavan ruma, jos asenne ja käytöstavat on apinoitu jostain kiihkofeministien oppaasta.
Varmasti voi, feromoneistahan siinä loppujen lopuksi on kyse. Ajattele vaikka Charlesia ja Camillaa...
Ilmeisesti minä voin. Kaverini tiesi, että oon todella ihastunut yhteen naiseen. Nyt se kertoi, että oli joku aika sitten vihdoinkin nähnyt sen. Oltiin kännissä ja estot narikassa ja kaveri totes aika suoraan, että olen varmaan ihastunut naisessa tämän persoonaan.
Kauneus on katsojan silmissä. Se joko jonkun mielestä on ruma, ei välttämättä toisen mielestä ole.
Voi. Tiedän erään helvetin ruman naisen joka painaakin yli 100 kg, haisee hieltä, ei edes omista hammasharjaa ja hampaat kusen keltaiset, hiukset rasvaiset, ei meikkaa, naama kuin mongoloidin ja apinan risteytyksellä ja hänellä riittää miehiä vaikka millä mitalla. Ollut monta kertaa kihloissakin ja lapsenkin hankkinut!
Kyllä jossain varmaan menee raja tässäkin. Jos vastaan tulee naama, jolle on tehtävä double check että hetkinen, miksi tuo oli noin kummallisen näköinen, niin hankala uskoa. Harvoinpa tällaisia on kuitenkaan vastaan tullut. Hyvä jos kerran vuodessa.
Mun mieheni muhun. Rakkaus on se salaisuus.
Jos mies ei saa muita tai on ns. samalla tasolla niin totta kai voi tuntea. Toinen vaihtoehto on että mies saa naiselta sängyssä sellaiset kyydit mitä kukaan muu ei ole tarjonnut tai haluaa oikeasti miellyttää miestä niin varmastihan se vaikuttaa.
Rumuus tai kauneus eivät ole mitään objektiivisia asioita ja ehdottomia totuuksia. Jokaisella on oma mielipide kuka on kaunis, kuka on ruma, kuka jotain siltä väliltä. Jonkun kanssa kemiat kohtaa, toisen ei. Itse voisin luetella pitkän listan toiveita ihanne kumppanin ulkonäköön liittyen ja kun sellainen tuotaisiin eteen voi silti olla että "se jokin" puuttuisi. Samoin voisin luetella minkänäköinen ei kelpaa ja sitten kuitenkin tuntea voimakasta vetoa juuri sellaiseen. Ihastuminen ja vetovoima ovat ihmeellisiä asioita. Sitä helposti yllättää itsensäkin vaikka luulee tietävänsä mitä etsii.
Kyllä! Aivan varmasti voi :) Mä olen löytänyt aivan upean, ihanan ja rakastavan miehen vaikka olen todella pahan näköinen. Hän on sokea. Jumaloin häntä ja hän minua. Olen kertonut etten ole ollenkaan hemaiseva mutta ei häntä haittaa <3 Hänestä minulla on ihana iho, hyvän tuntuinen vartalo, pehmeät hiukset, kaunis ääni ja ihana luonne <3
Ps. Kirjoitin joskus tänne rumuusongelmastani ja kiitos teille jotka kannustitte tutustumaan sokeaan mieheen :)
Ei.