Halla-aho Hesarissa: Joutilas väestö syö mahdollisuudet huolehtia Suomen vähäosaisista
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/525130-halla-aho-hesarissa-jou…
Toivottavasti miehestä leivotaan puheenjohtaja viikonloppuna.
Kommentit (9)
Halla-aho: ikuinen nettosaaja. Ei ole paljon työt maistuneet miehelle. Kallista lystiä maksaa hänen monomaniansa.
Ei syö vaan veronkierto ja kaikenlainen muukin suuryritysten ja rikkaiden paapominen.
tästä jutusta on jo monta keskustelua täällä. katsos ne ekaks.
Toivottavasti mies ei suosi nyt vain maahanmuuttajia vaan kohdistaa kritiikkinsä myös valtavaan määrään suomalaisia työnvieroksujia. Ne vasta ison laskun Suomelle aiheuttavatkin. Henkkoht nämä pellet mm rakennusalalla jotka ei lähde töihin alle 20e tuntipalkan syö mun veronmaksumoraaliani.
Halla-aho elää menneisyydessä. Massatyöttömyys on tätä päivää eikä suurimman osan työpanosta tarvita, olisi aika suomalaistenkin oikeistopoliitikoiden tämä tajuta ja keksiä vähän rakentavampia ratkaisuja ennen kuin ollaan tilanteessa jossa yhteiskuntarauha ja luottamus parempaan huomiseen alkaa ihan oikeasti porukalla rakoilla.
Mies on täysin väärällä puolella jos meinasi tehdä itsestään jonkinlaisen Suomen Le Penin, ei kukaan jaksa tuollaista yhden asian ihmettä kuunnella. Äijällä ei ole mitään hajua siitä kuka perussuomalaisia oikeasti äänesti. Ei se ollut mikään hyvin toimeentuleva nettoveronmaksaja.
Wollah-aho ajaa kuolevat persut itsemurhaan
noeioo kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kollektiivisessa närkästyksessäni huomaan välillä, että minun on vaikea tuntea aitoa sympatiaa näiden rikosten uhreja kohtaan. Tunnen houkutusta ajatella, että naiset saavat sitä, mitä pyytävät.
Yritän kuitenkin olla ajattelematta näin. Koska kaikki naiset eivät ole sellaisia kuin Virtanen, Biaudet ja Filatov. Raiskaukset tulevat joka tapauksessa lisääntymään. Koska näin ollen yhä useampi nainen tulee joka tapauksessa raiskatuksi, toivon hartaasti, että uhrinsa sattumanvaraisesti valitsevien saalistajien kynsiin jäisivät oikeat naisihmiset. Vihervasemmistolaiset maailmanparantajat ja heidän äänestäjänsä. Mieluummin he kuin joku muu. Heihin ei tehoa mikään muu kuin se, että monikulttuuri osuu omaan nilkkaan.
Miksi tälläistä paskaa ei moderaattorit poista? Tässä toivotaan toisen ihmisen tulevan raiskatuksi, koska hänen maailmankatsomuksensa eriää kirjoittajan omasta.
Arvaa, kuka sen on kirjoittanut?
Vierailija kirjoitti:
Suomalaiset työtä vieroksuvat ovat tämän yhteiskunnan tuote toisin kuin maahanmuuttajat. Vastuu on siitä, mitä yhteiskunta on itse aiheuttanut, ei muiden yhteiskuntien aiheuttamista ongelmista.
Joo kärpäsen kakastakin voi tehdä poliittisen agendan mutta mikä painoarvo sillä on verrattuna esim. syövän poistamiseen maailmasta? Suomessa on oikeasti isoja budjetillisia ongelmia, ja ne on mm. suomalaisten massatyöttömyydessä ja työmarkkinarakenteissa, terveydenhuollossa, maakuntauudistuksessa, verotuksessa jne. Ja sitten joku pelle jaksaa elättää itseään veronmaksajien rahoilla rasismia saarnaten. Ei *tana.
halla-aho kannattaa siis sosiaalitukea saavan, esim. työttömän pakkoaktivointia? selkis.