Lue keskustelun säännöt.
Legendaarinen mäkikotka Matti Nykänen voidaan nyt ristiä mansikka-Matiksi. Suonenjoen Mansikkakarnevaalien perjantainen pääesiintyjä paljastui todelliseksi mansikkafaniksi: ennen keikkaansa hän ahmi punaisia marjoja peräti kolme litraa! - Tänään on kolme
04.05.2017 |
Legendaarinen mäkikotka Matti Nykänen voidaan nyt ristiä mansikka-Matiksi. Suonenjoen Mansikkakarnevaalien perjantainen pääesiintyjä paljastui todelliseksi mansikkafaniksi: ennen keikkaansa hän ahmi punaisia marjoja peräti kolme litraa!
- Tänään on kolme litraa marjaa maistunut. Nyt alkaa riittää, Nykänen kertoi Savon Sanomille, mutta nappasi kuulemma vielä yhden mansikan suuhunsa.
Nykänen on myös hankkinut herkkuaan jo talvenkin varalle.
- Takakontissa odottelee laatikko perkaamista. Huomenna laitan viipaleiksi ja pakkaseen. Aamuisin saa sitten sekoittaa niitä puuron joukkoon, Nykänen kertoi Savon Sanomille.
Kommentit (0)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla