Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mikä titteli? Office manager vai jotain aivan muuta?

Vierailija
25.04.2017 |

Mikä on oikea titteli eli ammattinimike minulle?

Hoidan konsultointiyrityksen käytännön asiat, eli järjestän koulutukset, suunnittelen sisällöt niihin, bookkaan konsultit (meillä niitä 8 palkkalistoilla), suunnittelen uusia workshopeja jne. Koulutusten sisällöt ovat pitkälti käsialaani, ja räätälöin ne asiakasta varten, konsultti sitten hoitaa homman käytännössä eli pitää koulutuksen jne. Talousasioista vastaan jonkun verran, ja raportoin suoraan toimitusjohtajalle. Hoidan myös henkilöstöasiat eli palkkoihin, sopimuksiin, henkilöstön välisiin riitoihin jne liittyvät asiat. Minulla on yksi ns. alainen, toimistoassistentti joka hoitaa juoksevia duuneja ja auttelee minua ja konsultteja. Henkilökunta on yhteydessä pääasiassa minun kaikessa mahdollisessa ja minä sitten toimariin jos tarvetta.

Käyntikortissa lukee office manager, mutta keksisittekö paremman ja kuvaavamman? En halua mitään prameaa titteliä mutta mietin kuvaako tuo tehtävääni ja voisiko joku muu kuvaus olla parempi?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
25.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No Office managerin työ tuo on precis, mutta mikäli haluat muutosta, voit kokeilla HR manageria, tai sitten Sales specialist.

Nykyinen ihan hyvä titteli.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla