Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

uusi kipu hartia/lapaluu/selkä-alue

Vierailija
21.04.2017 |

eli kipua on ollut nyt pari päivää ja ajattelin sen olevan luusto tai lihasperäistä mutta sitten luin että kohdunulkoinen raskaus voi myös aiheuttaa hartiapistokseksi kutsutun kiputilan. ja yritetään siis vauvaa. kuukautiset oli hieman oudot viime kerralla 3 normaalia vuotopäivää ja kolme tuhrupäivää.

raskaustestin olin tehnyt eilen illalla muuten vaan ja puhdas nega. kello oli kyllä jo melkein kahdeksan illalla enkä pidätellyt sitä ennen tunteja. en tiedä voiko olla väärä tulos

voinko olla rauhassa vai pitääkö käydä lääkärissä nopeastikin? ainakin viikon ajattelin katsella. kipu on sellaista melko terävää mutta ei hirveän tuskallista, eli ihan siedettävää

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin ja omien kuukautisten pitäisi alkaa parin päivän sisällä jos en ole raskaana. jos tällä jotain väliä

ap

Vierailija
2/2 |
21.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Urheiletko tai käytkö salilla? Voi olla myös ihan lihasperäistä ja jännitystilasta johtuvaa kipua. Jos olisit vanhempi, kiputilan syynä voisi olla jopa sydänoireet. Tarkistuttaisin jossain vaiheessa. Onko joku asento tai liike, joka helpottaa kiputilaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kuusi