Edullinen, mutta hyvä vaunumerkki - onko sellaista?
Kommentit (25)
maksoivat ostohetkellä muistaakseni 299e.
osa ostettu käytettynä ja osa uutena... ei mitään vikaa missään.. kaikki toimineet hyvin. (värin ja mallin takia noita on vaihdeltu) t. emmaljunga fani
Olivat kohtuuhintaiset, hyvännäköiset ja kehutut.
hyvät ja halvat. 259 euroa maksoin omistani ja ovat pelittäneet vuoden moitteetta.
Vierailija:
hyvät ja halvat. 259 euroa maksoin omistani ja ovat pelittäneet vuoden moitteetta.
Kantapään kautta tuli kokeiltua tämäkin vaunujen suhteen.
Ostimme " mikälie" -merkkiset vaunut, jotka tuntuivat hyviltä. Isot renkaat, tukeva metallinen runko, hyvä työntää jne. Ajattelimme, että merkkivaunuilla vaan rahastetaan ihmisiä, yhtä hyvät ne muutkin vaunut ovat.
6 kk käytimme vaunuja, kunnes oli pakko myöntää että ne olivat huonot. Kankaat alkoivat repeillä saumoista, renkaat irtoilivat (huoltoon oli vaikea saada ja takuu aika lyhyt). Hankkiuduimme vaunuista eroon ja ostimme merkkivaunut. Kyllä kannatti!
Jos nyt ostaisin vaunuja, ostaisin vuoden-kaksi vanhat merkkivaunut. Kaikkein paras hinta-laatu suhde!
Luulen että hinta-laatusuhde on kyllä noissa halvoissa parempi, johan noita Haberkornejakin voi ostaa vaikka kolmet peräkkäin jos ne hajoavat ja silti maksaa saman verran kuin merkkivaunut.
Mä luotan laatuun, etenkin eurooppalaiseen laatuun... Saksasta tulee ainakin hyviä, samoin Itävallasta.
No oltiin periaatteessa tyytyväisiä mutta tosi vähälle käytölle jäi koska asuimme silloin keskustassa ja matkarattaat, edulliset ABC:t, niin paljon kätevämmät kaupungilla ja matkustaessa. Huvitti tiettyjen puolituttujen kommentit ja arvostelu matkarattaistamme... No, nyt kun lapsi kasvanut ja matkarattaat elinkaarensa päässä ostin Emmaljungan Softy:t tilalle ja olen tooooosi tyytyväinen ja ymmärrän miksi kannattaa sijoittaa merkkiin. Broit sittemmin myyty eteenpäin ja jos meille vielä joskus lapsi tulee ostan Emmaljungan vaunut.
Voi olla, että vauva ei enää 3 kuukaudenkaan iässä viihdy kopassa, joten ei vaunuja pitkäksi aikaa tarvitse. Yhdistelmillä on aika kankeaa liikkua esim. kaupungilla, joten sitten tulee ajankohtaiseksi ostaa jotkut kepeämmät rattaat, jotka on ketterämmät.
Briot jotka oli ihan kamalan kömpelöt ja raskaat työntää. Seuraavalle ostettiin Emmaljungat ja ne alkoi hajoileen vuoden käytön jälkeen ja kangas kulu melkein puhki ja ja.. enää en osta ns. laatua (eli ruottalaista).
Vierailija:
" Mäkin tuuletan Teutonioiden puolesta.
Meille tulivat kyllä käytettyinä, mutta ovat pelittäneet mainiosta. Kahdella olivat onneet ennen meidän nappulaa ja tuleva kakkonenkin saa vielä kyyditystä/unta noissa vaunuissa =)Teutonian yhdistelmät olleet meillä käytössä reilut kolme vuotta
kahdella lapsella ja ei voi kuin kehua. Silmääni moiset rohjot ei miellytä, mutta talvihangilla tuupatessa toimivat kuin unelma. Ei kertaakaan ole tarvinnut huoltaa, eli mitään vikoja ei ole ollut.Silmäni sanoisivat KYLLÄ Bugaboolle, mutta käytännössä taajama-alueella talvella ei niillä pärjäisi. "
ovat suht edulliset ja ihan ok-laatuiset.
Meille tulivat kyllä käytettyinä, mutta ovat pelittäneet mainiosta. Kahdella olivat onneet ennen meidän nappulaa ja tuleva kakkonenkin saa vielä kyyditystä/unta noissa vaunuissa =)
kahdella lapsella ja ei voi kuin kehua. Silmääni moiset rohjot ei miellytä, mutta talvihangilla tuupatessa toimivat kuin unelma. Ei kertaakaan ole tarvinnut huoltaa, eli mitään vikoja ei ole ollut.
Silmäni sanoisivat KYLLÄ Bugaboolle, mutta käytännössä taajama-alueella talvella ei niillä pärjäisi.
Meillä ne levisi käsiin puolen vuoden käytön jälkeen, pyörät irtoili itsekseen joten käyttö oli mahdotonta. Takuu ei kuulemma kata vikaa, koska se ei koske renkaita.
Olen myös samaa mieltä, älä osta halpoja uusia vaan käytetyt laadukkaat.
Vierailija:
hyvät ja halvat. 259 euroa maksoin omistani ja ovat pelittäneet vuoden moitteetta.
Ora Jovi(air) merkkiset 379 maksaneet yhdistelmävaunut, on heittoasiaa yms ominaisuutta. Ostin ne vauvatar-nettikaupasta.