Turistit kohtaavat Helsingissä ekana kikkelipojan
Kommentit (25)
Suomimiehillä on ongelma, joka punastelee satamassa
Missä kohtaa patsasta ap näkee sen kikkelin?
Oliko se Brysseli jossa oli pissaava poika patsas, jota oikein käydään katsomassa ja kuvaamassa.
Pikkukikkelimies
Kyllä se livenä näkyy hyvin
Jaa, kyseinen teos on kiertänyt muuallakin maailmassa. Mitäs kauhistelijat ovat mieltä Manneken piss-suihkulähteestä, joka on kaupunkinsa suurimpia nähtävyyksiä? Tai Roomassa seisoskelee David kulli paljaana?
Ristelijäalusten väelle nähtävyyksiä
Tuohan on kaksi vuotta vanha uutinen, jossa sanotaan että patsas on vuokrattu vuodeksi. Onko se vieläkin siellä?
Vierailija kirjoitti:
Jaa, kyseinen teos on kiertänyt muuallakin maailmassa. Mitäs kauhistelijat ovat mieltä Manneken piss-suihkulähteestä, joka on kaupunkinsa suurimpia nähtävyyksiä? Tai Roomassa seisoskelee David kulli paljaana?
Olisiko se kropassa muutakin kateltavaa
Vierailija kirjoitti:
Pikkukikkelimies
Kyllä se livenä näkyy hyvin
Itse olen kulkenut patsaan ohi useasti, enkä ole koskaan edes ajatellut onko sillä kikkeliä vai ei.
Oletko kenties peniskateudesta kärsivä nainen vai oletko vain puutteessa?
Vierailija kirjoitti:
Tai Roomassa seisoskelee David kulli paljaana?
David on itse asiassa Firenzessä, ei Roomassa. Ja voi kauhistus, olen tosiaan maksanut ja jonottanut, että olen saanut nähdä tämän "kikkelipojan".
(Tosin tuo Helsingissä oleva ei ole ihan yhtä esteettinen...)
Pippeli aiheuttaa järkytystä vaikka se on patsaassa kiinni. Oletteko koskaan miettineet, että ongelma on teidän korvien välissä ei suinkaan noissa teoksissa.
Janet Jackso tissikohu oli myös hyvä esimerkki, nänni voi kuulemma aiheuttaa elinikäiset traumat, voiko ihan oikeasti, jotenkin epäilen.
Ihan niin kuin kuseskelevia miehiä ei livenä näkisi enemmän kuin tarpeeksi! Ja joo, en tykkää Manneken Pis-patsaastakaan. Michelangelon Davidia ei voi rinnastaa näihin, vaikka alaston mies siinäkin on, se ei nimittäin kuse..
Naispatsailta ja naisia esittävistä maalauksista pimpit ja tissit piiloon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Saisiko sataman tasa-arvon vuoksi myös rehevän naisen? Alasti
Ei tuo patsas ole satamassa vaan Verkkokaupan pihassa.
Tampereella pippelit ja tissit on nostettu rehvakkaasti pääkadulle, jottei jää huomaamatta.
http://matkailu-opas.com/wp-content/uploads/2015/05/tampereen-hameensil…
Kukkahatut taas vauhdissa. Tissejä, kikkeleitä ja pimppejä on esiintynyt aina taiteessa jo luolamiesten maalauksista lähtien.
Tervetuloa runkkarien kaupunkiin