Mikää ei onnistu. Kaikki menee pieleen. Ottaa päähän.
Löydettiin kiva asunto ja laitoimme äkkiä oman myyntiin ja juuri kun piti tehdä tarjous, oli se jo myyty. Ei tehty tarjousta heti koska läheinen kuoli ja asunnon osto oli toissijainen juttu.
No, löydettiin toinen asunto...mitä vielä...juuri kun piti olla näyttö, niin vesivahinko iski. Puolet kämpästä märkä...myynti seis ja evakkoon. Juuri kun pääsimme kotiin ja piti laittaa asunto uudestaan myyntiin ja ottaa yhteyttä myytävän asunnon välittäjään tarjousta tehdäksemme, olikin asunto jo myyty.
Mikään ei jumalauta onnistu...mitä vielä?!
Viimeiset vuodet ovat olleet pelkkää vastoinkäymistä. Ja juuri kun valo rupee näkymään tunnelin päässä, sullotaan vaan syvemmälle ja lisää peetä sataa niskaan.
Nyt on asunto myynnissä ja mitä sit jos meneekin kaupaks, mihin sit mennään? Kadulle? Pakkohan sieltä on jossain vaiheessa muuttaa.
Up