Mies, ällöttääkö sinua selluliitti?
Kuinka suuri turn off normaalipainoisella naisella oleva selluliitti on?
Kommentit (20)
Pitäis kokeilla ennen, kuin muodostaa mielipiteen.
Sinkkum
Vierailija kirjoitti:
Mikä on outiepillu?
Isot sisemmät häppärit
Olen nainen enkä joskus edes tiennyt että on olemassa selluliitti niminen asia jota pidetään ällöttävänä. Opin sen sitten median kautta. Kerran näin viihdeuutisessa kuvan lehden kannesta jossa yhdellä naisella oli selluliittiä. En olisi edes huomannut jos uutinen ei sitä olisi korostanut. Ihmettelen mikä siinä on niin ihmeellistä.
Ei pieni haittaa mutta se on terveysriski naiselle.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mikä on outiepillu?
Isot sisemmät häppärit
Miten niin ällöttää, noi on justiinsa parhaat *mums,mums,mums* :)
Jos on muuten pantavan näköinen eli suht isot tissit ja sievä pillu sekä leveä lanne niin ei haittaa yhtään. Katsokaa Sara Jayn vartaloa ja näette täydellisen naisvartalon.
Ei ällötä. Naisellinen piirre. Tykkään pehmeydestä naisessa.
Selluliitti ei haittaa, mutta lihavuus, tatuoinnit ja kouvola-tukka on turn-off.
Ei ällötä. Selluliitti, akne- ja raskausarvet, karvainen persereikä, lurppatissit, keltaiset hampaat - kaikki ihania ominaisuuksia naisessa! <3
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mikä on outiepillu?
Isot sisemmät häppärit
Niillä on kiva leikkiä :P
Sinkkum
Selluliittia on - vähän kärjistäen - kaikilla. Se miten se näkyy tai paljonko sitä on onkin sitten toinen juttu. Synnyttämätön nainen jolla on reidet ja perse täynnä raskausarpia ja selluliittia ei kyllä kovin paljon sytytä.
Laihat läskit ällöttää. Niillä on sellua.
Vierailija kirjoitti:
Laihat läskit ällöttää. Niillä on sellua.
Mulla ainakin oli laihaläskinä huomattavasti vähemmän näkyvää selluliittia kuin nyt timmimpänä.
(Tosin nyt kun mietin, en tiedä pitäisikö esim. uskoa maidon käytön todella vaikuttavan selvästi estrogeenitasoihin ja sitä kautta lisäävän selluliittia, koska samalla kun aloin harrastaa liikuntaa, vähensin hiilareiden syöntiä ja lisäsin proteiinin, lähinnä maitotuotteiden käyttöä.)
Ei ka tuo suurimpaa osaa miehiä haittaa.
Eipä minuakaan jos vähän on, mutta lihavuus on paljon pahempi turnoff.
Olen itse sporttinen kundi joten ei minun tarvitsekkaam hyväksyä.
Toinen tykkää tyttärestä toinen äidistä.
Yhdeksällä naisella kymmenestä on selluliittiä. Se vain kuuluu naisen kroppaan ja sen muodostumista on hankala välttää.
Turn off