Arttu "Kuka?" Lindemann on yleisöäänestyksen perusteella Vuoden artisti Suomessa 2016!
Nämä kansanäänestykset alkavat mennä päivä päivältä yhä naurettavammiksi!
Kommentit (42)
Ärsyynnyin itsekin tuosta voitosta kun sehän nyt vaan on niin että äänestysvirtaa on masinoitu Artulle useampien tubettajien voimalla. Vaikka eipä se mikään uus juttu tietenkään ole ja usein se on tuon voittanut jolla on innokkaimmat ja aktiivisimmat fanit. Mutta silti, voisko nyt edellyttää edes jonkinlaista muusikon uraa ennen kuin tuollasen palkinnon jakaa jollekulle. Tyyppi on levyttänyt pari biisiä ja on vuoden artisti, wuppiduu.
Naurettavaksi menee. Ehdolla olisi ollut oikeitakin artisteja.
Siellä jaettiin erikseen se vuoden striimatuin-palkinto mihin kategoriaan kyseinen tyyppi sopii varmaan ihan hyvin (ei ollut striimatuin niin ei voittanut sitä mutta siis..) mutta ei hän kyllä ole vuoden artisti millään mittarilla. Tunnen itseni ikälopuks mäkättäjäks :D
Häh, kuka se on? Mitä se on tarkalleen ottaen tehnyt? Ikinä kuullutkaan...
YouTubessa Läikkyy-biisiään on katsottu yli 4 miljoonaa kertaa ( vertailun vuoksi Älä tuu droppaan...On katsottu 2,9 miljoonaa kertaa)
Mies oli itse kovastikin sitä mieltä, että voitto meni oikeaan osoitteeseen.
Kuuluuko vähemmistöön ko. artisti?
Ja kahdessa viikossa ilmestymisen jälkeen striimattiin 2 miljoonaa kertaa.
HaiSie kirjoitti:
Kuuluuko vähemmistöön ko. artisti?
Ei kuulu
Samaa ihmettelin. En ollut koskaan kuullutkaan. Mutta kansa on puhunut ja pulinat pois.
"Läikkyy" ainakin pysyi pitkään ykkösenä, kun Arttu joka videossa ja insta-kuvassa pyysi fanejaan auttamaan häntä. Instassa on varmaan tuhansia kommentteja, missä nää fanit kertoo jättäneensä kappaleen yöksi soimaan repeatilla yms :D
Vierailija kirjoitti:
"Läikkyy" ainakin pysyi pitkään ykkösenä, kun Arttu joka videossa ja insta-kuvassa pyysi fanejaan auttamaan häntä. Instassa on varmaan tuhansia kommentteja, missä nää fanit kertoo jättäneensä kappaleen yöksi soimaan repeatilla yms :D
ja nämä samat äänesti varmaan monta kertaa. Ja hei, ei se oo Artun eikä teinien vika.
Tää nyt on tätä aikaa ja turha sitä on itkee.
Meillä kyllä 17-vuotiaatkin oli vähän pöyristyneitä :D
Kunnon laatuartisteja luvassa, kun nää loputki tubettajat keksii ruveta räppääjiksi ja laulajiksi. Ja lisää onkin jo tulossa. Tää 15-vuotias vuoden homoksikin valittu tubettaja sai juuri levytyssopimuksen. Vaikkei kukaan, edes katsojansa, ole kuullut tämän laulavan.
Arttu on niiiin ylimielinen. :D Ihan järkyttävän itserakas ihminen.
Syyttää voi ainoastaan Emma-raatia, jotka laittoivat Artun tähän väärään kategoriaan. Ja kysyn vaan että MIKSI? En voi minäkään tajuta. Ihan idioottimaista laittaa nuorison tube-tähti tähän kategoriaan. a) Ensinnäkin hän EI OLE muusikko eikä artisti. Miten voi siis olla vuoden artisti? Onko levyttänyt yhtäkään levyä? b) Toiseksi, jos tyypillä on satoja tuhansia seuraajia tubessa, niin tottakai ne pissikset äänestävät hänet voittoon. Nyt järki käteen sinne Emma-raadille tai ketä lie sitten siellä kulissien takana onkaan. Alkaa muutenkin mennä maku näihin gaaloihin, kun musa on pelkästään pissis-nykymusaa, joka tulee nauhalta, ja kukaan ei edes laula siihen päälle livenä. Mikä ihmeen musa-gaala se semmoinen on??????????
Miks??? Tuo on vaa itserakas kusipää...
Minulle tän yuotubesta lähtöisin olevan esittelivät 10- ja 11-vuotiaat. Vissiin siinä ikäryhmässä ja vähän vanhemmissa nuo fanijoukot. Hyvin nuorten siis.