"Milloin ideologia otti vallan tarhoissa ja kouluissa? Nyt pakkoruotsin rinnalle tulee pakkoporkkana ja pakkofeminismi"
"Miksi ideologiat valtaavat alaa päiväkodeissa ja kouluissa? Miksi opinahjot pitää politisoida?"
Ihan mielenkiintoinen kirjoitus. Ja hyvä huomio, että myös pakkoruotsi on pohjimmiltaan poliittinen ideologia.
Kommentit (5)
Lukematta paskaa.
Kasvissyöntiä tai feminismiä kauheana ongelmana pitävät ruikuttajat eivät vaan halua luopua saavutetuista etuoikeuksistaan. Lapset sen sijaan joutuvat elämään siinä tulevaisuudessa, jonka nykyinen sortaminen ja elintaso jättävät jälkeensä.
Miksi Sanna ei puutu uskonnonopetukseen koulussa jos ideologioista puhutaan?
Erikoista, että kritisoidaan vegaaniruokavalion olevan äärimmäisen rajoitttava, kun se on koko jutun pointti, ettei mitään eläinkunnasta.
Vierailija kirjoitti:
Miksi Sanna ei puutu uskonnonopetukseen koulussa jos ideologioista puhutaan?
Uskontohan on pakollista vain kirkkoon kuuluville. Jos on katsonut aiheelliseksi liittää lapsensa kirkon jäseneksi, eikö tällöin ole sitoutunut siihen, että lapsille annetaan kyseisen uskonnon opetusta?
Todella hyvä teksti. Uskomatonta kuinka korruptoitunut maa Suomi on. Luomu-ruuan lobbausta. Miten viattomien lasten aivopesu on edelleen mahdollista ja noin läpinäkyvästi.
Pelkästä otsikosta tiesi että Sanna Ukkolan kirjoitus ja niitähän nyt ei kannata koskaan lukea.