Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

KELA gold

Vierailija
31.01.2017 |

Kuljin äsken kävellen Vantaan Myyrmäen Kelan ohi. Minuun iski piru ja halusin nähdä, millainen se on nyt, kun toimeentulotuet haetaan Kelasta.

Olihan se kuin afrikkalainen tai irakilainen basaari.

Tilintarkastaja laskee aina. Laskin 31 asiakasta samanaikaisesti paikalla.

Heistä kantaväestön oloisia oli 6, siis kuusi, KUUSI. Nuo kuusikin saattoivat olla venäläisiä tai baltteja. En jäänyt kuulostelemaan, mitä kieltä puhuivat.

Keskitytään haukkumaan presidentti Trumpia ja kertomaan koko maailmalle, että meille mahtuu vielä.

- Pauli Vahtera / fb

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pauli Vahtera on harvinaisen fiksu ja rohkea ihminen, kun uskaltaa sanoa totuuden asemassaan.

Vierailija
2/3 |
31.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jorvin päivystyksessä suhde oli sama. Kymmeniä mustia ja pari valkoista. Nuo ne osaa pohjoismaisen hyvinvointivaltion kuppaamisen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä minä kantasuomalainen kalpea nainen olen ollut pääkaupunkiseudulla viimeiset pari vuotta vähemmistössä aikalailla kaikkialla missä liikun. Lähijunissa, metrossa,kauppakeskuksissa,synnytyssairaalassa, lasten leikkipaikoissa kalpea perheemme erottuu aina joukosta. Sentään yksityisellä lääkäriasemalla saa vielä käydä lasten kanssa ilman, että tunnen itseni erilaiseksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kahdeksan