Mulla on todella todella ällö ongelma!
Eli kun teen vatsalihaksia niin että nousen ylös asti istumaan, niin peräsuoli rutisee ja tekee paukkuja. Aivan kuin siellä oleva p*** littaantuisi edestakaisin mun nousujen mukaan.
Eikä vessahädällä ole mitään tekemistä tuon kanssa.
Aivan sairaan noloa jossain ryhmätunnillakin!!! Teeskentelen, että mulla on niin huonot vatsalihakset etten pääse ylös.
Synnytyksestä 15 vuotta ja ongelma tullut vasta vuoden sisällä, joten ihmettelen todella mistä se johtuu ja miten pääsen siitä eroon?
Kommentit (5)
Mulla tulee ainakin noita "pillu pieruja" myös seksin aikana. T. 3×synnytys
Kyllä tulee valitettavasti peräsuolesta. Sen tuntee ja jos ei tuntisi, niin hajusta voi päätellä. =/
Ehkä joskus ollut ongelmia saada tyhjäksi, mutta niin harvoin ja vähän etten sitä oikein ongelmaksi voi sanoa.
Googlaan tuon laskeuman.
Ap
Kai se on mentävä lääkäriin. Jokseenkin nolo vaiva, etenkin tutkimukset, joten siksi en ole vielä mennyt.
Ap
Aika outoa kyllä. Oletko varma että ääni tulee peräpäästä? Vai voisko se olla ilmaa joka on kerääntynyt emättimeen ja tulee paineen voimasta ulos?
Yksi syy voi olla peräsuolen laskeuma, joka tekee peräsuolen sisälle pussin johon kerääntyy kaasua ja ulostetta. Onko sulla ollut ongelmaa saada vessassa suoli tyhjäksi asti?