Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos britti olisi voittajaehdokas suomen xfacorissa niin tuskin briteissä edes mainittuihin asiasta

Vierailija
06.12.2016 |

Täällä kun vähän joku suomalainen saa julkisuutta maailmalla niin heti ollaan torilla jne... voi vittu kuin simppeliä porukkaa suomessa asuu? Hölmöläisten hommia tämä:)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No onhan Iso-Britannia nyt kulttuurialueena tosi paljon merkittävämpi globaalissa mittakaavassa (ja ylipäätää maailmanhistoriassa) ku Suomi. Perinteisesti suomalaiset ei sitä huomiota maailmalla oikee niitä joten miks nillittää ku kerranki joku täältä meiltäkin menestyy? Anna vaa ihmisten olla ylpeitä, kerranki

Inhoon siis ihan yli kaiken näitä "yhyy suomalaiset on niin junttei niinku" -tolloja. Ainakaan tolla meiningillä ei suomalaisten kansallinen itsetunto nouse

Vierailija
2/3 |
06.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Briteissä ei ole varmaan ollut koskaan yhtäkään uutista brittinäyttelijän menestyksestä Hollywoodissa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Just tuon ajattelun takia olemme näin loosereita kun ollaan. Tuo on yksinkertaisten ihmisten ajattelua. Miten tuosta voi tulla ylpeästi? Saatko itse enemmän valtaa? Saatko enemmän rahaa? Jne...?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kahdeksan