En osta Yves Rocherilta enää mitään!
Nyt on käynyt selväksi, ettei Yves Rocherin nettisivujen kautta kannata tilata mitään. Laskulla maksamista on rajoitettu (max. 50 euron tilaus) ja nettisivut ovat käytettävyydeltään todella huonot. Päätin lopettaa asiakkuuteni näiden juttujen + oudon haamutilauksen takia ja annoin palautetta.
Tässä vastausviesti kyseisestä firmasta 1.12.2016: "Ostoehdot ovat samat kaikille asiakkaillemme, mutta ne vaihtelevat kampanjasta ja myyntikanavasta riippuen. Tarjoamme korkeamman luottorajan ja pidemmän maksuajan postimyynnin tilauksille. Kotisivujen ja uutiskirjeen tarjouksista tehtyjen tilausten luottoraja on alhaisempi ja maksuaika on aina lyhyempi. Tämän päätöksen olemme tehneet maailmanlaajuisesti Yves Rocher’lla."
Täh? Vielä vuonna 2016 tämän alan firma haluaa asiakkaiden liimailevan tilauslappuja ja postittelevan kirjeitä? Luottotiedot ovat minulla kunnossa, mutta tämä touhu todella ihmetyttää.
Kommentit (4)
Miksi tarvitset luottoa? Miksi et voi maksaa ihan normisti?
Yves Rocher testaa kuulemma eläimillä, vaikka väittää olevansa eläinystävällinen ja luonnonmukainen.
Minäkin ihmettelen että tämä yritys on vielä olemassa?
Ap:lle kummastelen että mitä ihmettä yli 50e tilattavaa sieltä löydät? Ja miksi haluat ylipäätään ostaa velaksi?
Onko tämä pulju vielä olemassa? Katukuvasta on hävinnyt jo vuosia sitten ainakin Turussa