Sipilän tapaus on päässyt jo BBC:n uutisiin
Kommentit (53)
Sipilä on pilannut Suomen kansainvälisen maineen lehdistönvapauden mallimaana. Eikö tätä perkeleen tunaria jo saada ulos?
Tämän saatanan amatöörin on nyt korkea aika erota!
Hienoa! Näin taas Suomikuvaa parannetaan maailmalla rakkaan pääministerimme toimesta. Ei näin, jookosta?
Ja Sipilän vaihtaminen ei riitä, tarvitaan uudet vaalit, joissa kansa pääsee sanomaan sanansa myös Soinin takinkäännöistä.
Voi ei. Sipilä joutuu taas lähettämään lisää maileja.
Vierailija kirjoitti:
Tämän saatanan amatöörin on nyt korkea aika erota!
Mikäli et ole aiemmin huomannut niin Suomessa poliitikot voivat perseillä mielin määrin ilman että eroaisivat tehtävistään, vrt. Ruotsi.
Ainoa keino puhdistaa Suomen maine sananvapauden mallimaana, on erottaa Sipilä, ellei itse ymmärrä, mitä vahvasti epäilen.
Lyttäisivät vaan maailmallakin sitä ukkoa kunnolla.
Vierailija kirjoitti:
Voi ei. Sipilä joutuu taas lähettämään lisää maileja.
Seuraava mailikierros BBC:n päätoimittajalle? 😂😂😂
On tää niin absurdia touhua. En olisi uskonut että Kataisesta voidaan näin paljon pahemmaksi pistää.
Eroaminen vaatisi selkärankaa ja nöyrtymistä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Voi ei. Sipilä joutuu taas lähettämään lisää maileja.
Seuraava mailikierros BBC:n päätoimittajalle? 😂😂😂
Joo, siellä jo BBC Newsin päätoimittajalla puntti tutisee ja häärää hätäpalavereita toimittajille :D
Jyrkilandiassahan kaikki oli fantsua eli fantastista. Taitaa Juha olla piirun verran kovempaa tekoa.
Eihän tämä nyt mitään, mutta jos olisi lähettänyt kohublondille tekstareita niin sitten olisi eron paikka.
Suomi on edelläkävijä. Meillä on ollut kiukutteleva bisnesmies maan johdossa silloin, kun USA:ssa vasta haaveiltiin moisesta.
On se uskomatonta ettei suomesta löydy oikeasti pätevää ja järkevää pääministeriä. Vasemmisto-vihreitten tai SDP:en rinne olisivat vielä pahempia. Pitääköhän jättää äänestämättä ensi vaaleissa.
Olipa hyvin kirjoitettu uutinen. Faktat kunnossa, ja tapahumista nnettiin totuudenmukainen ja kattava kuva.
Ja Suomiko muka ei ole korruptoitunut maa. Oikeasti välillä tuntuu, että ei me olla mikään länsimaa, vaan kuulutaan jonnekin Itä-Euroopan pahimpien maiden joukkoon :(
Voi Sipilä minkä teit...just kun maailmalla on kirjoitettu niin paljon positiivista Suomesta ja tuntui, että jotain toivoa vielä on. Hyvä kello kauas kuuluu, mutta paha kello vielä kauemmas. Ellei Sipilä ymmärrä erota, niin toivottavasti joku muu puhuu hänen puolestaan, mutta miten suitsia hänen sähköpostinsa yms.?