Miten jotkut nauraa suu auki niin, että ikenetkin näkyy?
Järkyttävän, kauhean näköistä, kun koko purukalusto ja ikenet paljastuu nauraessa. Miten ihmeessä saavatkin hiilensa venymään sillä tavalla?
Kommentit (9)
Vai on joku ikenillä hymyilevä neito valloittanut mamman miehen sydämen kun tänne piti tulla asiaa kummastelemaan :D eiku :E)
Koska se on heille luonnollinen tapa nauraa ja heillä on oikeus olla luonnollisia. Minusta on kaunista, kun ihminen on iloinen ja luonnollinen. Kauheaa ja järkyttävää katsella pidättyväisiä, ahdistuneita ja toisia arvostelevia ihmisiä.
Jokaisella on oman muotoisensa suu ja hampaat :) miulla näkyy ikenet vaikka vaan vienosti hymyilisin XD vaan ei oo miun elämää haitannut
Eiköhän toi ole ihan suun ja hampaiden rakenteesta kiinni, kenellä näkyy ikenet. Ei siis mikään opeteltavissa oleva asia tai taito.
Apinahoitajat kuulemma opettavat ettei saa hymyillä tai nauraa suu auki kun apinat tulkitsevat näkyvät hampaat hyökkäävänä eleenä. Kieltämättä ihmisenkin hammaskalusto on aika agressiivisen näköinen varsinkin jos sitä esittelee noin avoimesti.
Koko purukalusto? :D
Eikö idiootimmalta näyttäisi se, että hampaista näkyisi vain puolet tai neljä etuimmaista kokonaan? Katsele missien hymyjä niin näet, mitä enemmistö pitää kauniina.
Rumat hampaat tietty erikseen, niitä varmaan kannattaakin piilotella?
Voi sua parkaa, kun et elämää ymmärrä. Syö vähän porkkanaraastetta ja hengitä oikein syvään. Kyllä se siitä.
Samaa oon joskus kummastellu. Mulla ei mitenkään tule ikenet näkyviin, vaikka kuinka suuta avaa.