Keskenmeno
Ei ollut enää sykettä ulyrassa. Huomenna sairaalaan tyhjennykseen. Saispa nukahtaa eikä tarvis ikinä herätä.
Tää oli meidän viimeinen mahdollisuus. Yllätysraskaus vuosien hiljaisuuden jälkeen. Enää en tätä rääkkiä jaksa ja ikäkin on tullut vastaan.
Jos Jumala on olemassa se on täysi mulkku joka haluaa vain paskaa ihmisille. Saapa nähdä montako aborttiin jonottajaa taas on odotushuoneessa yhtä aikaa. Voi vittu.
Kommentit (7)
Voi ei, niin surullista. :'( Paljon voimia teille!
Olen pahoillani. Minulla se viimeinen mahdollisuus on vielä kohdussa, eikä päivääkään kulu, etten pelkäisi keskenmenoa. Senkin olen nimittäin kokenut. Millä viikolla olit?
Tehdäänkö tyhjennys lääkkeillä? Julkisella puolella ei taideta tehdä edelleenkään mitään jälkitarkastusta tuon toimenpiteen jälkeen. Siinä tapauksessa kehoittaisin olemaan tarkkana ja käymään yksityisellä jälkitarkastuksessa, itselläni kohtuun jäi kuitenkin tavaraa ja vasta viikkojen jälkeen se huomattiin. Olisi voinut käydä tosi huonosti, jos kaikki se moska olisi saanut siellä rauhassa muhia...
Rv 8+6. Lääkkeillä joo. Saa nähdä miten monta päivää kestää. Viimeksi meni 5 pv että alkoi kunnolla tyhjentyä. Kun istukan toiminta loppui meni mielialat tosi sekaisin. Ihan kuin synnytyksen jälkeen. Sitä ootellessa.
Kiitos muille kommenteista. Neloselle: voit haistaa pitkän paskan.
En ole moista kokenut eikä itselläni ole lapsia mutta olen todella pahoillani puolestasi. Toivottavasti pystyt löytämään onnen taas.
En halua olla tökerö tai loukata mutta onhan niitä muita tapoja saada lapsia kuin bioloogisia. Ehkä on aika hyväksyä se ettei bioloogisia lapsia pysty saamaan vaikka se voi olla hyvin vaikeaa. Mutte sitten voisit ehkä yrittää auttaa niitä lapsia mitä tässä maailmassa jo on ja suoda heille iloinen elämä. Itse en tunne bioloogista isääni enkä koe että olen jäänyt mistään paitsi.
Olen pahoillani <3