Mitä mielestäsi kertoo miehestä, jos hän suuttuu naisten käydessä mieluummin naisten kuntosalilla kuin sekasalilla?
Toiseen ketjuun viitaten, en vaan kykene ymmärtämään tuota ajatusmaailmaa...
Jos kerran miehet eivät naisia tuijota eivätkä miehet yritä ottaa naisiin kontaktia salilla, niin miksi ihmeessä on niin tärkeää, että siellä salilla pitäisi kuitenkin naisten käydä? Mitä pahaa siinä on, että halukkaat voivat rauhassa käydä vain oman sukupuolen kanssa salilla? Miksi kaikki pitäisi ahtaa samaan muottiin?
Kommentit (9)
Kyse oli viestiketjusta, jossa haukuttiin naisia femakoiksi, miesvihaajiksi, itserakkaiksi ja vaikka miksi sillä perusteella, että he tahtovat käydä pelkästään naisille tarkoitetulla kuntosalilla. Naiset esittivät paljon eri syitä sille, miksi käyvät naisten saleilla (rauhallisuus, palvelut, vähemmän hienhajua, karjahduksia ja ähkimistä jne.), mutta ne eivät kelvanneet, vaan syynä oli joidenkin mielestä pelkästään se, että ne naiset kuvittelevat olevansa niin ihania, etteivät miehet voi olla tuijottamatta ja kuolaamatta.
Mutta VAIKKA syy olisikin tuo väitetty oman ihanuuden yliarviointi, niin mitä ihmeen väliä??? Miten se voi häiritä yhtään ketään, jos joukko itserakkaita feminatseja lukittautuu omaan tilaansa eikä tule miesten eteen esittämään mielipiteitään?!? En keksi yksinkertaisesti yhtään muuta syytä kuin sen, että miehet tosiasiassa tahtovatkin kuolata heitä, ja nyt harmittaa kun se ei onnistu. Keksiikö joku muu?
Siis se nyt vaan on fakta, että jotkut ukot kyylää salilla naisia ja ymmärrän täysin jos joku ahdistuu edes ajatuksesta että niin kävis. Jos joku mies tosta suuttuu, niin ajattelen mielessäni että sekopää :D
Tuosta suuttuva ei ole mies vaan pikkupoika, ja jotakuinkin pösilö.
M45
Vierailija kirjoitti:
Tuosta suuttuva ei ole mies vaan pikkupoika, ja jotakuinkin pösilö.
M45
Jos mies suuttuu niin kyllä hän edelleen on mies. Voisitte te miehetkin vähän alkaa murtaa noita turhia ja rajoittavia maskuliinisuuskäsityksiä, voisivat miehetkin psyykkisesti vähän paremmin.
Vierailija kirjoitti:
Olisiko tilausta miesten saleille?
Kyllähän tuota kannattaisi ainakin kokeilla! Jos asiakkaita löytyy niin hyvä, ja jos ei kysyntää löydy, niin on sitten sekin ainakin testattu.
Vierailija kirjoitti:
Olisiko tilausta miesten saleille?
En osaa sanoa, mutta kannattaa tehdä vaikka kyselytutkimusta ja kokeilla!
Tämäkin on sellainen asia, josta usein väännetään: miehiä harmittaa, kun naisilla on omat kuntosalit, mutta sitten ei kuitenkaan löydy tarpeeksi halukkuutta (vai eikö vain saada aikaiseksi?), että perustettaisiin se miesten sali. Ei ole miehiltä pois, vaikka naiset kävisivät omilla saleillaan, ja aivan yhtä hyvin miehetkin voivat perustaa oman salin!
Kertoo miehestä sen, etten haluaisi olla hänen kanssaan lähemmissä tekemisissä. On mitä todennäköisemmin sen sortin ihminen, että kaksinaismoraali kukoistaa ja omituisia kiukuttelunaiheita piisaa enemmän kuin laki ja hyvä maku sallii...
En -toisena miehenä- kykene ymmärtämään, että mistä mies tuolloin suuttuu. En ole lukenut viittaamaasi keskustelua. - No joo, ehkä mies voisi pettyä tilanteessa, jossa hän on haaveillut, että hän voisi käydä saamalla salilla kuin nainen ja he vosivat treenata yhdessä ja jos nainen sitten ilmoittaakin, että menee mieluummin vain naisten salille, niin tokihan se voi hieman harmittaa... Mut tästä ei tainnut olla nyt kyse.