mun mies on täys toope. ainakin useimmiten..
siis periaatteessa kait ihan hyvä mies ja isäkin mutta..
sanoin äsken että mun pää on niin kipeä että harkitsen päivystykseenlähtöä. no arvatkaas miehen reaktio? viiksikarvakaan ei värähtänyt. ei sanonutkaan yhtään mitään. hirveesti siis kiinnostaa puolisonsa olotila/kohtalo. olen vielä raskaana joten luulisi olevan edes vähän huolissaan. no ei. paskiainen.
muutenkin aina sama juttu. jos riidellään, ei koskaan pyydä anteeksi ennen kuin kysyn olisko myös hänellä syytä pyytää anteeksi. siis mikä idiootti, ei ole neljässä vuodessa oppinut pyytämään ite anteeksi vaikka joka riidan jälkeen lupaa että ens kerralla pyytää ite. tänäänkin odotin 3 tuntia eikä pyytänyt.
ja on niin monta muutakin juttua mut en jaksa nyt tässä hedarissa enempää. hoitaa kuitenkin lastansa, ei rellestä, käy töissä ja on vapaa-ajat puoliks kotona, puoliks harrastaa, joten siinä puolessa ei valittamista.
Kommentit (3)
Mun miestä ei huvittanut viedä mua päivystykseen illalla, kun sain keskenmenon. Seuraavana aamuna menin yksin bussilla sairaalaan. Kun sain toisen keskenmenon, lähti kaverinsa kanssa dokaamaan. Olen edelleen katkera näistä tilanteista.
Toivottavasti päänsärkysi ei ole vakavaa.
toisissa tilanteissa hieman... en tosiaan löydä sanoja. No, aikuisuus kateissa.
joo joo, oma vika kun on nainut idiootin vai mitä? mistään ei saanutkaan tällä täydellisten mammojen aaveellä valittaa. voi jumankauta. ajattelin vaan jonnekin purkaa pahaa mieltä. no, se siitä sitten.
ap