Facebookin perustajalta miljardeja lääketutkimukseen
Facebookin perustaja uskoo sairauksiin löytyvän hoidot valtavilla rahoilla.Lääketeollisuudella ei ole mitään motiivia tähän.Statiinit NORMAALIN kolesterolitason alentamiseen ovat paras bisnes.Syöpään ei lääkefirmoilta löydy ratkaisua koska mitään patentoimiskelvotonta vastustuskyvyn parantamista lääketeollisuus ei voi hyödyntää.Eli 2,7 miljardia vessasta alas.
Kommentit (3)
Se on totta että syntyvyyttä pitää rajoittaa ja pian. Muuten vuonna 2100 ihmisiä on, jos en väärin muista 12-15 miljardia.
Lääketeollisuus ei todellakaan halua parantaa sairaita, vaan kehittävät lääkkeitä sairauksiin. Paraneminen olisi huono bisnes. Yliopistot puolestaan haluavat löytää sairauksiin parannuskeinon, joten rahat sinne siis.
Kannattaisi mieluummin pistää ne rahat toimiviin ja helppoihin ehkäisymenetelmiin ja mielellään joku sellainen, minkä voisi tietyillä alueilla lisätä vaikka vesijohtoveteen. mielellään sellainen valmiste, joka vaikuttaa siittiöihin. Lisäksi naisille lukutaitoa ja töitä niin vähenee lastenteko. Kukaan ei tarvitse kymmentä lasta tähän maailmaan, etenkään alueilla, joilla ei ole ruokaa eikä vettä eikä työtä eikä mitään muutakaan. Lapsia tehdään kuin kärpäsiä ja sitten niitä kuolee kuin kärpäsiä tai niitä aletaan kuljettaa Välimeren yli parempiin olosuhteisiin toisten elätettäviksi. Maailma ei kestä nykyistäkään väestömäärää eikä esim. Afrikassa näy väestöräjähdykselle mitään rajaa.