Tuleeko Trumpista automaattisesti pressa jos Clintonin joutuu luopumaan ehdokkuudesta?
Kommentit (12)
Demokraatit asettavat uuden ehdokkaan, jos nykyinen estynyt.
Clintonin tilalle tulisi toinen ehdokas.
Silloin Sandersista tulee automaattisesti pressa.
Jos taas Clinton valittaisiin presidentiksi, mutta olisi terveytensä vuoksi estynyt astumaan virkaansa, tulisi hänen varapresidentistään presidentti. Trumpin fanittajien on siis turha kuvitella, että Clintonin sairastelu avaisi Trumpille tien nousta presidentiksi.
Onhan vaaleissa muitakin ehdokkaita, eli vihreiden, liberaalien ja perustuslaillisten ehdokkaat.
Kyllä. Sen jälkeen neeperit kuskataan Amerikasta ja Suomesta takaisin Afriikkaan. Ja mahdollisesti muslimitkin.
Toivon että Clinton on pian iskussa. Ei siksi että erityisesti haluan hänestä presidentin, vaan maailman sota iskee jos Trump pääsee valtaan..
Ap
vaalit on käytävä, vaikka jomman jomman kumman puolueen ehdokas kupsahtaa. on toki muitakin ehdokkaita, mutta heillä ei ole mitään vaikutusta lopputulokseen.
Ehdokkaita on paljon muitakin kuin Trump ja Clinton. Jos yksi ehdokas kuolee, ei vaaleja peruta.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä. Sen jälkeen neeperit kuskataan Amerikasta ja Suomesta takaisin Afriikkaan. Ja mahdollisesti muslimitkin.
Palstarasisti haluaa näemmä väen vängällä saada ihan asiallisen aloituksen poistettua.
Op vahingossa demokratian, onko tämä paha?