Onko teistä ok juoda 1 - 2 lasia valkoviiniä illassa?
Rentoutuksen ja hyvän maun takia... joka ilta...
Kommentit (13)
Ok jos pystyt kuitenkin olemaan ilmankin.
Kuinka iso lassi sulla on? Jos on oikein iso mihin menee noin puoli pulloa, niin se alkaa olla jo vähän liikaa.
Vierailija kirjoitti:
Kuinka iso lassi sulla on? Jos on oikein iso mihin menee noin puoli pulloa, niin se alkaa olla jo vähän liikaa.
Noin muumimukin kokoinen.
Ap
Terveyshaitat on harvinaisia, jos käyttö jää puoleentoista annokseen päivässä. Ja annos on siis yksi lasi viiniä.
mielestäni kerran kuussa on jo liikaa
Vierailija kirjoitti:
Ok jos pystyt kuitenkin olemaan ilmankin.
Pystyn olemaan ilman ja olen ollut välillä juomatta lainkaan esim. puoli vuotta. Nyt on tällainen vaihe kun elämä on aika rankkaa ja lasi viiniä illalla on kyllä ihana nautinto. En ole edes juonut joka ilta lasillista nyt mietin jos voisi, oisko ok? Eilen join kyllä ja nyt taas... ;)
Ap
Jos sä nyt oikeasti puhut yhdestä lasillisesta joskus kahdesta illassa, niin anti mennä vaan. Tietysti toi lasinkoko on sitten toinen juttu. Mutta 1 viinipullo vastaa 6-7 alkoholiannosta. Mutta ilmeisesti 1 pullo riittää sinulle melkein viikoksi?
Toinen juttu sitten on, jos rentoutumiseen aletaan tarvitsemaan alkoholia, niin eihän se koskaan mikään hyvä juttu ole. No voi perhana, kaatu lasillinen punkkua näppäimistölle.
Orgasmi rentouttaa vielä tehokkaammin. 1-2 orgasmia illassa on parempi tapa.
on ok.