Onko normaalia että exää tulee ikävä vielä lähes vuoden jälkeen?
Ja vielä oudoissa tilanteissa. Tänäänkin tuli joku biisi mitä se lauloi aina väärin ja meinasin alkaa pillittämään. Ero lähti kuitenkin minun aloittestani. Että hassua että tulee tuommosia haikeuskohtauksia.
Kommentit (11)
Jotenkin olisi helpompi ymmärtää jos olisin jätetty. Mutta kun itse halusin niin kertooko tuo ikävointi etten olisi halunnut erota? Vai mitä tää on? Kun en kuitenkaan hänen kanssaan voisi/ haluaisi olla.
Miksi erositte? Tietääkö ex,että sulla on vielä tunteita? Ootko koittanut katella muita "sillä silmällä?"
Kun mielestäni ei ole tunteita. Voin hänen kanssaan aika huonosti. Hän oli vähän kuin kolmas lapsi minulle.
Miksi menitte yhteen alunperinkään? Millaiset välit teillä nyt on?
Harva tai toivoakseni vain harva yhtään pidempään kestänyt suhde on ollut niin onneton, etteikö siitä saattai tulla joskus ja jotenkin oudossa paikassa ja tilanteessa nousta pintaan muistoja. - Siihen en osaa vastata äkkiseltään, että mistä tämä johtuu. Mutta niin tai näin eteenpäin on yritettävä jaksaa elää. Ei se jättäjän osa ole aina välttämättä yhtään sen helpompi, ainakaan minusta; olen miehenä sekä jättänyt että tullut jätetyksi.- Tosin en kumpaakaan montaa kertaa ja kaikkien "entisten kumppaneideni" kanssa olen vähintäänkin hyvissä väleissä. - - -Toki joku voi pitää minua vielä täysin noviisina, sillä olen vielä niin kokematon ,että samankaton alla ja (ns) virallistetussa suhteessa en ole vielä kenenkään kanssa ollut ja / tai elänyt.
Miksi menimme? Hyvä kysymys.. kai sitä nuorena halusi seurustella. Ja oli meillä vissiin joskus ihan mukavaakin.
Minulla on viikoittain ikävä ex-poikakaveria, josta erosin 3,5 vuotta sitten.
Kannattaa pysyä kaukana jännämiehistä. Aika kultaa muistot. Muistele,mitkä olivat syyt,että halusit erota...tadaa ja ikävä haihtuu
Voi kuule, vuosi ei ole edes pitkä aika.