Mitä mieltä olette valittavasta aikuisesta?
Tällä on hieman lämpöä ja valittaa ja voihkii minkä kerkeää? Todella typerän kuulloista. Itselläni on myös kipuja, mutta ei niitä auta voihkia. Itse keskittyisin muuhun kun kipuun, ja se totisesti auttaa. Vai olenko nyt empatiakyvytön?
Kommentit (4)
Kiitos vastauksesta. Mutta voi hyvä luoja että tuo meinaa säikäyttää tuolla valituksellaan. Äsken jo luulin et pitää lanssi tilata, kun alkoi huutamaan ja vaikeroimaan kun oli matkalla vessaan, eikä ollut näköpiirissäni. Ap
Siis kuka? Missä? Miksi olet tuommoisen ihmisen seurassa?
Itse en tapaa valittaa, vaikka joskus mieli tekisi. Pari kertaa joku on lähelläni vinkunut jostain tyhjänpäiväisestä. Se on onneksi loppunut, kun olen liittynyt kuoroon mukaan ja valittanut kahta kauheammin. Tajusivat varmaan, kuinka idioottimaiselta se kuulostaa.
Toiset nyt on herkempiä sekä itse kivuille, että avoimempia ilmaisemaan vaivojaan. Ei siinä mitään pahaa ole.
Meillä minä olen sellainen että asiat ei kitisemällä parane, mutta mies erittäin herkkä ja helposti valittava. Alkuaikoina se joskus ärsytti, mutta nykyään ajattelen, että mitäpä tuo oikeastaan haittaa. Antaa valittaa, kun selvästi kokee sen tarpeelliseksi ja oloaan helpottavaksi.