Vaimon perustelut sille, miksi minun pitää olla päävastuussa raha- asioissa
on se, että kyllä hänkin elättäisi minua, jos olisin työtön. Just, aklkaa vähitellen kyllästyttämään, kun toinen ei hae töitä, odottaa vaan työkkäruistä jotain huippuduunia nenän eteen. Vituttaa, kun joudun yksin olemaan kaikesta vastuussa, mitään ei jää säästöön yhden ihmisen tuloilla. Lapsetkin jo melkein aikuisia, ja vaimo homehtuu kotirouvana. Paljon tosiaan lohduttaa se, että hän tekisi saman, jos olisi minun tilanteessani.
Turha valittaa mistään tasa- arvosta naiset, jos olette niin törkeitä, että annatte miehen elättää!
Kommentit (3)
Jos lapsesi ovat kohta jo aikuisia, niin pianhan voit heivata eukon mäkeen. Elämäsi muuttuu kertaheitolla paremmaksi.
Avaatko vielä, mitä ihmettä tuo viimeinen lause asiaan liittyy? Miksi sinun vaimosi takia meidän kaikkien naisten pitäisi tehdä tai olla tekemättä jotain?
Ei muuta ku jäät iteki töistä pois. Jospa se motivois rouvaa. Toisaalta, kuka työnantaja ottaa töihin akan joka on liki 20 vuotta ollu kotona? Tiedätkö että Suomessa on 600 000 ihmistä kärkkymässä niitä muutamaa kymmentä tuhatta työpaikkaa joita on? Mollin sivuilla ei ole kuin 15000, ja loput on kuulemma "piilotyöpaikkoja" joista ei vahingossakaan kerrota kenellekään, ne pitää osata vaan etsiä kuin pokemonit pimeessä mettässä.