Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hohoijaa. Oletteko te todella noin urpoja vai muuten vaan aivottomia vai luuletteko ettei pk-seudun ulkopuolella ole elämää?

Vierailija
08.06.2007 |

Täältä saa vähän väliä lukea kuinka joku valittaa rahapulaa tms. ja heti satelee ohjeita, että hae töihin/hae sossusta rahaa/pelastusarmeija tms. auttaa jne.



Kaikissa paikoissa ei niin helposti löydä töitä, varsinkaan oman alan töitä. Tuota sossun lainaa (mikä se nyt onkaan), saa vaan parista kunnasta. Ja pelastusarmeijaa ei kaikissa paikoissa ole. Ja tuossa yhdessä ketjussa meuhkaatte sossusta. Mekin elettiin pari vuotta sossun varassa, kun mies jäi työttömäksi ja itse opiskelin. Me laitettiin joskus ne paperit jo kuun puolivälissä ja heti tuli noottia asiasta, ne laput piti viedä vasta kuun lopussa ja tuki tuli parissa päivässä tilille. Ja noin se on vieläkin.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän seitsemän