Millainen paras ystäväsi/parhaat ystäväsi?
Kommentit (6)
No aika klisee, mut paras ystäväni on mieheni. Häneen luotan 100%. Hänen kanssaan nauran eniten ja raikuvimmin. Hänen kanssaan matkustelen ja surullisina hetkinä voin vapaasti vollottaa hänen sylissään. On mulla kavereitakin, joiden kanssa on hauskaa, mut paras on mieheni.
Olisi parempi jättää puoliso pois näistä ystävälistauksista. Tietysti puolisolla pitää olla myös suurin osa hyvän ystävän ominaisuuksista, mutta puoliso on silti minusta enemmän kuin pelkästään ystävä. Puolison kanssa jaetaan elämä niin paljon kokonaisvaltaisemmin kuin parhaankaan ystävän kanssa, että minusta on suorastaan väärin ajatella, että puoliso olisi jotenkin verrattavissa ystäviin.
Olen itse 27 v ja paras ystäväni on 65 v alkoholisti :D Tutustuttiin töissä ja ollaan nyt noin viitisen vuotta oltu tosi hyviä ystäviä. Meillä on ihan samanlainen huumorintaju. Jotenkin hullua että mulla on 65-vuotiaan kanssa enemmän yhteistä kuin oman ikäisteni kanssa.
24-vuotias. Kaksi parasta kaveriani ovat ihania ihmisiä, toinen 23 ja toinen 21. Ollaan ihan erottamattomat. Asutaan vaan nykyään vähän eri puolella suomea, mutta pyritään näkemään mshd paljon.
Toisen kanssa on ihana hullutella ja niin on toisenkin, mutta on vähän järkevämpi mikä on hyvä ettei kuolla kaikki :D
En osaa selittää. Ollaan kaikki kolme ihan mahtavia :D