Hajuvesisuosituksia?
Olen nyt 5 vuotta käyttänyt Laura Biagiotti Laura-tuoksua ja kaipaisin vaihtelua. Mitä suosittelette? Kevyttä ja raikasta tuoksua etsin. :)
Kommentit (45)
Vierailija kirjoitti:
Armani Diamond
Tämä ei ole kevyt tai raikas, ainakaan mun mielestä. Tosi hyvä tuoksu kuitenkin.
Calvin clainilla on tosi paljon hyviä ja kevyitä.
Rituals Blossom Water (Ruotsista ainakin löytyy)
Olin myös tulossa suosittelemaan Light Blueta DG:ltä. Sitten muutama muu kiva on Issey Miyaken tuoksut ja Biothermin vartalotuoksut.
Tämä on ihana! Suosittelen!!
https://www.sokos.fi/fi/sokos/escada-agua-del-sol-edt-tuoksu-100-ml
Yellow diamond ja bright crystal Escadalta.
Ot, mutta onko ideaa antaa miehelle vapaat kädet ostaa naiselle hajuvesi? Kokemuksia? Olis mielenkiintoista nähdä mihin se päätyy ja minkä valitsee...sitten jos tykkään, niin siitä tuoksusta tulee "se tuoksu", joka muistuttaa kuka osti, missä tilanteessa ym.
Vierailija kirjoitti:
Ot, mutta onko ideaa antaa miehelle vapaat kädet ostaa naiselle hajuvesi? Kokemuksia? Olis mielenkiintoista nähdä mihin se päätyy ja minkä valitsee...sitten jos tykkään, niin siitä tuoksusta tulee "se tuoksu", joka muistuttaa kuka osti, missä tilanteessa ym.
Mietin ihan samaa tänään... Tai olis aika mielenkiintoista tietää, minkälaisen tuoksun saisi. Mä kun en edes oikein koskaan ole käyttänyt hajuvesiä (tykkäisin, muttei ole tullut ostettua) niin se ei voisi turvautua johonkin mitä suunnilleen muutenkin käyttäisin.
Mä oon saanut mieheltä hyviä tuoksuja. Luulen, että sillä on kehittyneempi hajuaisti tai jotain. Itsellä menee ihan pieleen haistelut kaupassa ja vasta myöhemmin huomaan ostaneeni taas tuoksun, jota en voi käyttää, kun jokin tuoksuosa siinä ei ole mieleen.
Mä annoin vapaat kädet miesystävälle. Se oli ensin että ??? ja mietti miten se osaa muka valita. Sanoin, että osta pieni pullo ja valitse se, joka miellyttää omaa nenää. :D
Eihän ne tuoksu samalta pulloja nuuhkimalla verrattuna iholla, mutta tässä vuosipäivän lähestyessä voi alkaa jännittämään mitä hajuvettä saa lahjaksi. :)
Itselläni vain hyviä kokemuksia miehen valitsemista tuoksuista. Löysin oman lempituoksuni, kun mieheni ehdotti nuuhkaisemaan lentokentällä Calvin klein eternityä. :)
Herbina Melon Love -vartalotuoksu on ihana suihkun jälkeen.
Burberryn Body tai Victoria's secretin forever sexy
http://www.herbina.fi/tuotteet/body-mist/herbina-body-mist-melon-love
Nää on kyllä kaikki ihania vaihtoehtoja varsinaiselle hajuvedelle eikä ole hinnallakaan pilattuja.
ralph lauren polo big pony, se pinkki pullo missä nro 2 !
Versacen Bright Crystal ja Cleanin Rain.
Armani Diamond