Oon jäänyt ihan koukkuun Teemu Brunilan lauluun JVg.n uudessa biisissä.
Itse JVG ei innosta yhtään mutta Brunilan ääni! Toivottavasti tekisi oman levyn suomeksi.
Kommentit (11)
En ymmärrä miksi Teemu Brunilan kaltainen musiikkinero on siirtynyt tekemään musiikkia jonkun kauhean JVGn kanssa. Sen yhden kappaleen vielä jotenkin ymmärsin, mutta niitähän on tullut jo jotain 4.
Se on niiiiiiin ihana.
Tekispä soololevyn ja mieluiten suomeksi. Olen myös ihan koukussa ja ihmettelen jatkuvaa JVG yhteyttä.
The Crashin Sugared saa edelleen menemään kylmät väreet.
Vierailija kirjoitti:
Biisin nimi?
Ap varmaan tarkoitti tätä uusinta Hehkuu-biisiä.
Mie kans! Just eilen ajattelin, että tulispa hältä oma suomenkeileinen levy!v Niin ihana ääni, renkutan tuota Hehkuu biisiä aina nyt lenkillä.
Eikös Teemu Brunila ole naisten mielestä aika kuuma? Näytän kuulemma häneltä, mutta olen edelleen neitsyt 31-vuotiaana, mikä saa minut hieman epäröimään sitä, että olisin saman näköinen.
Sama täällä! Mäkin mietin että tekispä oman levyn suomeksi. Ai että.
Just tuota Hehkuu-biisiä tarkoitin. Sori, kun unohtui laittaa nimi. Haa, täällä on muitakin Teemun ääneen ihastuneita!
ap
Hyviä kappaleita on tehnyt vuosien saatossa, mutta en kyllä innostu hänen laulannastaan.. Kuuntelin tuon biisin ja not!
Biisin nimi?