Mies antoi kihlasormuksen minulle...
Ennen kuin menin nukkumaan... Ei mitään kosimista, vaan antoi sen ja sanoi, että voidaan järjestää keskenään juhlat. Tämä tapahtui siis tasan viikko sitten.
Asutaan eri paikkakunnilla, eikä asuta yhdessä.
Tämä on niin kummallinen tilanne. Miksi mies teki noin, koska minä olin ja taidan olla vielä enemmän ymmälläni suhteesta, ja olin valmis eroamaan miehestä aikaisemmin. Olin kyllä sen sanonutkin, että suhde voi huonosti.
Noh, otin sormuksen vastaan ja sen jälkeen ei olla tavattu ( vielä) eikä mies ole sanallakaan puhunut kihlauksesta, eikä hänellä ole sormusta...Tänään kysyin onko tämä joku leikkikihlaus, kun ei tunnu aidolta. Mies sanoi, että kyllä tämä on ihan oikea kihlaus.
Kommentit (6)
Mies haluaa elää tuollaista suhdetta, mikä teillä nyt on ja ehkä sitä pelotti, että jätät miehen, joten päätti antaa sormuksen?
Hei hei, toi suhde menee vaan huonommaksi nyt kihlauksella! Ei hyvä.
Heitä sormus mäkeen ja etsi tasapainoisempi suhde!
...miehet...ota niistä selvä.Kannattaa varmaan jutskata miehen kanssa eikä täällä sitä puida,naisen mielikuvistus on vielä niin hyvä,että saat ihan uusiin sfääreihin tän asian.Jos on hyvä mies,ota ja pidä,ei sen väliä miten tollaset hoidetaan.Teidän välinen asiahan se on?
Jos mies antaa sormuksen, se on lahja.
Jos mies kosii ja nainen sanoo kyllä, se on kihlaus.
Sä haluaisit erota ja otit kihlasormuksen vastaan?
Et taida olla ihan järjen jättiläinen?
Ei se huonosti voiva suhde kihlausella tai naimisiinmenolla parane.