Miesmakuni on varmaan aika erikoinen - pidän alkoholistin näköisistä ja alkoholin hajuisista miehistä - Miten heitä voisi lähestyä?
Äskenkin metrossa eteeni tuli kivannäköinen mies joka tuoksui viinalta ja kasvot olivat pahoin palaneet (raukkaparka♡), oli varmaan sammunut aurinkoon.
Hänellä oli paksut kyynärvarret ja sormet, todella seksikkään ja vahvan näköiset. Varmasti on hyvä tappelemaan (se on seksikästä).
Mies oli niin seksikäs eikä varmasti tajunnut olevansa. Teki mieli jutella hänelle mutta en sitten kehdannut.
Sanokaa te miehet tykkäisittekö jos nainen alkaisi jutella teille metrossa?
Harmittaa että olen yksin vaikka voisin viettää aikaani ihanantuoksuisen miehen kanssa :(
Kommentit (16)
Vierailija kirjoitti:
0/5
Senkun haet jonkun puliukon lähiöpubista, eiköhän ne nopeasti lämpene kun tarjoat viinaa ja pillua.
En halua mitään vanhaa puliukkoa.
30-40-vuotiaista pidän. Ulkonäön (ja tietenkin myös luonteen) pitää olla tietynlainen, en halua ketä tahansa.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
0/5
Senkun haet jonkun puliukon lähiöpubista, eiköhän ne nopeasti lämpene kun tarjoat viinaa ja pillua.
En halua mitään vanhaa puliukkoa.
30-40-vuotiaista pidän. Ulkonäön (ja tietenkin myös luonteen) pitää olla tietynlainen, en halua ketä tahansa.
Ap
Kyllä pillun ja pullon tarjoaminen toimii niihin nuorempiinkin juoppoihin.
AA-kerhot, A-klinikat, Alkojen vierustat varsinkin aamulla ennen klo 9. Mitään lähestymispuheita ei tarvitse valmistella, riittää kun sanot taikasanat "olisi ilmaista viinaa tarjolla"
kyllä, eltaantuneen hien, kusen ja paskan haju saa naisen kun naisen halut heräämään.!
Miksi? Oletko muutenkin itsetuhoinen? Vai kuvitteletko, että rakastat miehen raittiiksi?
Todellisuudessa joku päivä katselet eteiseen p*skat housussa sammunutta miestä, joka on oksentanut matolle. Edellisenä päivänä hän on juhlinut ryyppykavereidensa kanssa teillä ja kun pyysit heitä olemaan hiljempaa, sait nyrkistä naamaasi. Vieläkö rakkautta riittää?
Raitistunut alkoholisti voi olla ihan hyvä kumppani, mutta vain silloin, kun hän on raitistunut itsensä vuoksi. Jos hän raitistuu sinun takiasi, niin joku päivä riidan jälkeen hän saa vaan syyn ryypätä.
Lähdetään kaljalle, mulla olisi viinaa himassa ym.
Varaudu siihen että lasinenlaulukirja kiinnostaa enemmän kuin pillu.
Mä voin tulla juhannuksena sun luokse haisemaan viinalle, olen 40v duunarimies, pitkät hiukset, parta ajamatta, duunikaveri sanoi että näytän ihan hipille.
181cm 85kg
Aamulla Alkossa tai lähiöpubissa avaamisaikaan. Hengaile tietyn jengin suosimassa puistossa penkillä päivän mittaan. Pari kaljaa kun on kassissa niin et jää yksin.
jooei kirjoitti:
Hei dudes - provo 5/5
Ei ole provo vaikka itseäkin tämä naurattaa. En vaan tiedä mikä viinan tuoksussa minua viehättää. Ja ennen kuin kukaan ehtii kysyä - Isäni ei ollut eikä ole alkoholisti. Ei myöskään äitini.
Ap
Minun kokemukseni mukaan sellaiset miehet lähestyvät naisia aivan haitaksi asti. Menet vaan lähimmälle rautatie- tai linja-autoasemalle, niin eiköhän niitä ala parveilla ympärillä. Ihan sama, onko se asema Raumalla vai Roomassa. Jos ei tärppää, niin sitten lähimmän alkon eteen.
Vierailija kirjoitti:
Miksi? Oletko muutenkin itsetuhoinen? Vai kuvitteletko, että rakastat miehen raittiiksi?
.
Mutta jos sen rakastaa raittiiksi, niin eihän se enää ole viinanhajuinen renttu 😑
Tuu dokaan mun kämpille, jos kiinnostaa. Tänään tosin vedän piriä nokkaan, mutta dokaaminenkin kyllä onnistuu.
Mun naapurissa olisi sulle hyvä mies. Vähän yli 3kymppinen ja semmoinen 120-130 Kiloinen. Joka päivä juo kaljaa. Sossu maksaa vuokran. Ei tarvi huolehtia sinun siitä. Äiti käy siivoamassa pari kertaa viikossa. Joten sun ei tarvi siivota. Ruokaa ei tarvi laittaa kun osaa tehdä.
Vierailija kirjoitti:
Pari kertaa viikossa?
Voit sinä muina päivinä siivota
0/5
Senkun haet jonkun puliukon lähiöpubista, eiköhän ne nopeasti lämpene kun tarjoat viinaa ja pillua.