Jos epäonnistut jossain missä yleensä olet hyvä, miten suhtaudut?
Ajatteletko vaan että "no höh, vahinkoja sattuu ja ens kerral sujuu taas paremmin" vai tuntuuko siltä että "prkl, en aio ikinä enää tehdä tätä, stana!"?
Kommentit (7)
Kiroan hetken aika saatanasti ja sitten yritän uudelleen.
Olen kaikessa armoitetun keskinkertainen, joten sellainen reaktionikin olisi.
Miettisin miten tässä nyt näin kävi, ensi kerralla yritän ja panostan enemmän.
Jos epäonnistun "yksin" niin siedän sen ihan hyvin, jos taas joku esim. näkee ja tulee neuvomaan niin uskomaton raivo syntyy, "luulekko vittu etten osaa"
Olen mielestäni hyvä laulaja. Kaikilla esiintyjillä on huonot hetkensä. Miettisin kyllä kovasti, mikä oli vialla ja miten sen voi parantaa. Olisi kauheaa, jos joku oikeasti asioista tajuavat sanoisi, että susta ei ole tähän, ei ole lajisi. En silloinkaan luultavasti antaisi periksi. Jos näin kävisi monta kertaa, lopulta ehkä uskoisin ja alkaisin vaikka tekemään jotain miksauksia toisten kappaleista, kun en voisi olla ilman musiikkia. Ja laulamisen salaa.
En tee sitä enää koskaan etten epäonnistu uudestaan ja identiteettini romutu lopullisesti. Yksi epäonnistuminen menee vielä epäonnen piikkiin, mutta kaksi epäonnistumista on liikaa käsiteltäväksi.