Miksi moni nainen pihtaa niin pitkään uuden miehen kanssa?
Kai tajuatte huonontavanne mahdollisuuksianne pihtaamalla kolmansiin treffeihin asti? Esim tinderissä me miehet odotamme saavamme jo ensi tapaamisella.
M24
Kommentit (12)
Ei kaikille kurakikkeleille jaeta. Jos pitempiaikaisen suhteen aloittaminen on naisen tarkoituksena, ei wam-bam-thank-you-ma'am -tyypit ole niitä haluttuja ehdokkaita.
Huonontavan mahdollisuuksia mihin?
Joitain naisia ja miehiä ei kiinnosta seksi ilman tunteita.
Kun ap päädyt pysyvään parisuhteeseen, niin huomaat pihtaamisen vain pahenevan.
Siinähän odotatte, tuskin se minulta on pois. En koe menettäväni mitään vaikka en saisikaan miestä joka odottaa saavansa minulta ensimmäisillä treffeillä.
No ei kyllä pihtaa, tapasin parissa viikossa neljä naista, eikä väittämääsi toimintaa esiintynyt kenenkään kohdalla.
Ehkä vika löytyy peilistä?
M36
Nämä on niitä juttuja, joissa osaa arvostaa omaa suuntautumista. Miesten kanssa kaikki on jotenkin niin paljon yksinkertaisempaa, kun ei tarvitse juuri miettiä tuollaisia. Jos mennään treffeille, niin seksiä on tiedossa käytännössä aina, ellei nyt ole jostain kaupungilla kahvittelusta kyse. Jos joku kutsuu kotiinsa, niin melkein 90% varmuudella on tiedossa. Jos ei viimeistään toisilla treffeillä seksiä harrasteta, on se yleensä sen merkki, että jompaakumpaa tai kumpaakaan ei kiinnosta, ja sitten jatketaan ehkä kaveripohjalta.
Gay26
Vierailija kirjoitti:
Huonontavan mahdollisuuksia mihin?
Aloittajan kaltaisiin miehiin jotka odottavat saavansa heti.
Mä annan aina heti. En edes harrasta muita kuin panotreffejä. Ehkä siksi mulla ei ole koskaan poikaystävää ollutkaan... En kelpaa kuin reiäksi.
Vierailija kirjoitti:
Kai tajuatte huonontavanne mahdollisuuksianne pihtaamalla kolmansiin treffeihin asti? Esim tinderissä me miehet odotamme saavamme jo ensi tapaamisella.
M24
Omasta, tuoreesta kokemuksestani vastaan: Koska mies ei tehnyt aloitetta! En jaksanut enää yrittää vietellä ja liehitellä miestä, kun tämä kaipasi vain keskusteluseuraa. Mikä lie piilohomo...
Mulla kesti niin kauan, kun odotin Amerikasta tilattua anaalinvalkaisuvoidetta. Ja sitten tuhrasin sillä kolme viikkoa.
Ei vaalentunu yhtään, mutta seksi oli kyllä odotuksen jälkeen mah-ta-vaa. Ja tekosyiden keksiminen oli oma taiteenlajinsa.
Kai tuo riippuu siitä mitä haluaa. Jos nainen haluaa nimenomaan jyystää nii kai hän sitten jyystöön rupeaa. :D