Miksi miehet lopettaa tapailun , kun nainen alkaa kiinnostua ?
Onko naisista niin paljon ylitarjontaa, että voi mielin määrin tapailla ja sitten sanoa heipat, jos nainen alkaa osoittaa tunteita? Mulla käynyt näin vuoden sisällä kahdesti. Viimeisimmässä mies laittoi viestiä, että sulla taitaa olla enempi tunteita kuin hänellä. Edellinen kertoi vain itsestään, että käy vielä läpi aiemmin päättynyttä suhdettaan.
Kommentit (7)
Millaisia miehiä olet tapaillut? Ikä, koulutus ym?
Innostuvat vaan saalistamisesta ja/tai nainen on henkisesti takertuvaa tyyppiä kiinnostuessaan.
Jännämies ei halua sitoutua, koska jännämiehille on aina uusi nainen tarjolla.
He eivät ole olleet kiinnostuneita vaan ovat halunneet vain kasuaalia treffailua.
Missä tapasitte? Treffiympyröissäkö? Silloin luulisi, että ei tule miehelle yllärinä, että nainenpa nyt voi kiinnostua. Ja että ei vedätä mitään, jos ei ole varma mitä haluaa.
Mieskin oppii, vaikka onkin kuinka tyhmä tahansa. Kun näkee samat "pahat" merkit kuin aikaisemmin, niin on aika häipya takavasemmale. Moni kakku jne. kun oppii tuntemaan sisälön niin osaa tehdä omat johtopäätökset. Ulkokuori ei enää riitä naiselle ainoaksi hyväksipuoleksi, olisko siitä kyse.
Tapaat miehiä, jotka eivät ota vakavasti naissuhteitaan. Kannattaa valikoida ne hieman rauhallisemmat miehet sieltä äänekkäämpien ja aktiivisempien takaa. Koskee sinua ja 18-25v naisia yleensäkin.