Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mövenpick, ootteko huomanneet?

Vierailija
05.05.2016 |

Niin ootteko tekin huomanneet et nyt on pakkaus 0,5 l vaikviel vähän aikaa sitten oli 0,9l?
Hinta on kylläkin löhestulkoon sama ku ennen, eli litrahintaa on nostettu vhaivaiset 75%.
Onko täällä jitakin ostoboikottiketjuja minne tän Mövenpickin vois laittaa?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
05.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole huomannut kun niin harvoin kyseistä jäätelöä ostan kun on ollut ennestäänkin kallista jäätelöä se.

Mut en kyllä osta enää. Puolen litran pakkauksesta ei riitä koko perheelle, ja vielä tuplahinnalla. No thank u

Vierailija
2/6 |
05.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

https://www.k-ruokakauppa.fi/k-market-erottaja/tuotteet/532799/movenpic…

Aattelin ensin et ei oo tottakaan, mutta oheisesta linkistä käy ilmi et totta on

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
05.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja Mövenpick on näköjään nykyään vaihtanut laadukkaat aidot raaka-aineet dkstroosiin ja glukoosisiirappiin. Käsittämätöntä.

Vierailija
4/6 |
05.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihmettelin. Luulin et on joku tarjous. Mutta mikähän siinä oli ku se 0,5l oli mun mielestä paremman makuista? Olisko ollut sit tuoreempaa?

Vierailija
5/6 |
05.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan yks hailee minkä makusta Mövenpick on, en enää periaatteestakaan osta sitä törkeen hinnankorotuksen vuoksi vaik oonki miljonääri.

Ei ne suuret tulot vaan pienet penot ovat tehneet minusta miljonäärin.

Vierailija
6/6 |
05.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikeesti... mitä niiden päässä liikkuu sielläNestlellä kun luulevat et tommonen hinnankorotus menis läpi Suomessa? ei kai mitään.

Viimeksi kun yrittivät monia vuosia sitten tuoda puolen litran pakkauksen markkinoille samalla hinnalla kuin litran, niinei onnistunut, jäätelöt jäi hyllyyn, ja niiden oli pakko palata takaisin, tosin 0,9 litran pakkaukseen menivät litran sijasta.

Kun asiasta oikein silloin kysyin Nestleltä, niin he perustelivat jättimäistä litra hinnan muutosta kohonneilla raaka-aine hinnoilla. mut silti palasivat entiseen hintaan kun kansa ei ostanut.

Pitää heti huomenna soittaa Nestlelle ja kysyä että millä nyt perustellaan hinnan 75% korotusta. Jos ois kyse raaka ainehjintojen nlususta niin silloin kyllä pitäs nousta muidenkin jäätelömerkkien hinnat...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme viisi