Pihakoivu teki lommon jalkaani. Naapuri nauroi.
Vaimo käski mennä pihalle potkimaan koivuja. Potkaisin ja jalkaan sattui. Vaimo on kuulemma hyvin pettynyt minuun. Lähti nyt vanhempiensa luokse lasten kanssa. Ei kertonut, milloin tulee takaisin. Kun soitan, se vain sihisee puhelimeen. Naapuri sentään toi jääpussin jalalle ja naapurin dobermanni istui vieressä, kun naapuri tutki jalkaa (se on sairaanhoitaja).
Vaimon mielestä minun pitäisi olla kovempi. Mitä teen?
Kommentit (11)
Onneksi ei käskenyt hypätä kaivoon tai suksia kuuseen...
Interesting. Ei niin mitään neuvoja ole antaa.
Vierailija kirjoitti:
Pitäskö sulle vaihtaa keuhkot?
Ehkä. Kun on paha astma. Vaimon mielestä tosimiehellä ei ole astmaa. Aijai. Vanhempani jo sanoi, ettei mun kannattaisi ryhtyä. Vaimoni oli nuoruudessaan meidän kaupunginosan missi. Ihastui muhun, kun mulla oli päheä sirkkeli, joka oli oikeasti sedältä lainassa.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Onneksi ei käskenyt hypätä kaivoon tai suksia kuuseen...
Kerran sukelsin vaimon sormukset mökin kaivosta. Tuli riita, kun en halunnut maalata mökkiä shokkipinkiksi.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Onhan sullakin ilta.
Voi sinua 😔
Onneksi naapurin dobermanni oli tosi myötätuntoinen.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Vihdoinkin! Kiitos!
Jalka on aika turvoksissa. Mutta parempi näin. Pihakoivu ei ole tehnyt mitään pahaa kenellekään. Ehkä eroan vaimostani. Naapurikaan ei ymmärtänyt, mitä vaimollani on puita vastaan.
Ap
:D