Alfauros opettaa: Näin saat miehen viihtymään seurassasi
Kun olet saanut alfan houkuteltua seuraasi, on tärkeää pitää miehen mielenkiinto yllä illan aikana. Näillä vinkeillä onnistut:
1. Panosta viettelevään katsekontaktiin. Silmäpeli illan aikana pitää alfan kiinnostuneena.
2. Ole sosiaalinen, mutta älä puhu liikaa. Älä yritä tehdä vaikutusta liialla älykkyydellä tai näsäviisaudella.
3. Muista hymyillä.
4. Säilytä sopiva arvoituksellisuus.
Jatkuu...
Kommentit (12)
No höh. Mä jo odotin tätä mut alphamies ei kyllä mun mielenkiintoa saanut pidettyä. Ei voi sanoo edes huonoksi provoksi!
Ah, jes! Tätä ollaan odotettu! Kiitos, Alfa, tarjoamistasi korvaamattomista vinkeistä miesten viettelyn saloista!!
Alfamies ei jaksanut ylläpitää mun mielenkiintoa edes viestin loppuun.
Ei kuule kiinnosta alfahäntäheikit pätkääkään!!!
Alpha hämää, nukuttaa naisen jo alkutreffeistä niin ei tartte sitä mieskuntoa sitten testatakaan...
Eikö alfat ole panoa varten? Miksi siis pitäisi jahkailla koko ilta eikä lähteä samantien vaikkapa hotellille?
Ihan turhaan opetat. Mies päättää viihtyä tai olla viihtymättä ensimmäisen 30 sekunnin sisään. Jos fyysinen kiinnostus herää- nainen voi puhua tai olla puhumatta. Ei vaikuta asiaan. Jos miestä ei alunperinkään kiinnosta, nainen voi leikkiä niin "salaperäistä" ja "mysteeriä" kuin haluaa, mutta se on turhaa.
Lähtökohtaisesti kiinnostusta on tai ei ole. Ei se opettelusta miksikään muutu.
Ah, Al Fauros taas. Tuos pullo Ouzoa. Hopi hopi.
Pitääkö alpha hypnotisoida? Se selittääkin kaiken.
1. Kannusta alfamiestä jatkuvalla hyväksyvällä katsekontaktilla.
2. Tuijota, hymyile ja naura alfamiehen vitseille. Alfamies tarvitsee jatkuvia hyväksynnän merkkejä. Älä puhu tylsiä naisjuttuja.
3. Hymyile kannustavasti. Myhäile samanlaisella äänellä kuin myhäilisit aralle vauvalle.
4. Näytä tissivako mutta älä paljasta tylsiä naisajatuksiasi.
Viettelevää katsekontaktia voi illan mittaan tehostaa suipistamalla suuta ja vilauttamalla kielenkärkeä. Ääntä ei kuitenkaan saa pitää, ettei vahingossa päästäisi näsäviisaita ääniä turmelemaan alfan kiihkoa.
Tärkeintä on kuitenkin hyvän ruoan tekeminen miehelle. Tie miehen siittimeen käy vatsan kautta:
http://www.vauva.fi/keskustelu/2541086/ddrlainen_acosta_grillien_aateli…