Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi nämä pummit eivät mene töihin?

Vierailija
04.04.2016 |

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016040421361992_uu.shtml
Täälläkin palstalla vaan kaadetaan paskaa työelämästä syrjäytettyjen niskaan samalla kun poliittiset broilerit loisivat jollain vitun soputumiseläkkeellä piikkiinne. Eli pyytäisin kaikkia vitun työttömien dissaajia tarkistamaan kantansa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei Suomessa näin ajatella. Suomessa on työntekijä on lammas, jolle ei ole sinällänsä mikään ongelmaa palvella herraa. Suomessa suurempi ongelma lampaalle on ihmiset, jotka eivät suostukaan palvelmaan lampaan kanssa herraa, vaan kieltäytyvät siitä.

Suomessa ei siis ole mitään väliä, vaikka kuinka kuinka kusetetaan ja vedätetään, vaan pääasia on se, että kaikki ovat mukana kusetettavana ja vedätettäjä.

Suomalaisen tapa ajatella käytännössä: "no jos vittu mäkin jaan persettä porvarille, niin kyllä jumalauta tonkin pitäisi jakaa".

Vierailija
2/2 |
04.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämäkin topikki sen todistaa. Tapatyötön hippi, joka on valtiolle persenettoa ehkä 5000 euroa /vuosi, on paljon pahempi juttu kuin Mikä Häkkinen, joka varmasti sai satoja tuhansia urheilija-apuarahaa valtiolta, mutta silti muutti Monacoon ja on siten kusettanut Suomelta varmasti satojen miljoonien edestä verotuloja.

Sellainen se "koko kansan Mika". Hippi rasvalettineen on taas niin paha, niin paha.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kahdeksan