Saako mistään yhtä hyvää vessapaperi Lotus Just One'n tilalle?
Tota kun ei meidän lähikaupassa ole enää, ja kovin kauas ei viitsis lähtee yhen vessapaperin takia. Äsken ostin kaupasta Lambin jotain "extra paksua ja pehmeää" luxus vessapaperia, mutta samaa hiekkapaperia se oikeasti on, ja melkeen puolet kalliimpaa. Just One on nimenomaan maailman parasta ja yks arkki ihan oikeasti riittää kun tota hiekkapaperii saa vetää metrin siitä rullasta.
Kommentit (5)
Paperin tarvehan riippuu sonnan laadusta. Jos on kunnon kittipaskaa, ei siinä yksi ruutu justoneja eikä mitään muutakaan kyllä riitä.
Sitä paitsi, kun pesee takasilmän tussuluurilla, nii ei tarvitse hiekkapaperilla juuri hinkata.
Lidlin vessapaperia minäkin suosittelen. Pehmeää ja riittoisaa.
No nyt on asioiden tärkeysjärjestys kohdillaan.
Miksi et esitä kaupassa toivetta saada sitä lempi paperiasi takaisin?
Sinänsä hauskaa, että itse en voi sietää pehmeää vessapaperia. Meinasi hermot mennä kun pehmensivät serlan keltaisen samanlaiseksi hötöksi kuin ne muutkin. Kuluu nopeasti se pehmeä paperi, saavat enemmän myytyä.
Lidlin pinkki vessapaperi ja pirkan pehmeämpi wc-paperi on ainakin molemmat nelikerroksisia, mistä itsekkin pidän. Toi pirkan laatu on kyllä vähän mitä sattuu, joten tykkään enemmän lidlin paperista, ne arkit on kans pidempiä eikä sellasia melkein neliöitä mikä on helvetin ärsyttävää jos taittelee paperin