Kipeä finnin tapainen näppylä ulommalla häpyhuulella,auttakaa!
Mitä pitäisi tehdä? Se on ollut muutaman päivän ajan ja se sattuu kun siihen koskee.
Kommentit (12)
Ei auta kuin odottaa että pääset nipistämään sen. Mulla on ollut välillä sisemmässä ja tosi kipeä. Ikävä vaiva. Onneksi menee nopeaan ohi.
Lähteekö se varmasti itsestään...? Tarviiko desinfioida tai muuta? Ap
Toivottavasti et ole harrastanut yhden juontajan kanssa seksiä, ei välttämättä lähde antibioteilla.
Niin mullakin. Olen puristanut kolmena päivänä mutta tulee vaan vähän ja sellaista verensekaista töhnää. Putsasin ja jätin rauhaan toistaiseksi.
Joskus noita ollut ja olen antanut vain olla. Puristaminen sattuisi liikaa.
Jokainen nainen tarvitsee välttämättömiin tarvikkeisiin tea tree -öljyä.
Sitä voi käyttää vaikka mihin: jokaiseen tulehtuneeseen finniin ja näppylään, kynsinauhatikun pois nyppäämisen jälkeiseen kipuun & tulehduksen estoon, vyöruusun taltuttamiseen jne. Intiimialueen näppyihin / finneihin myös.
Rohkeasti kokeilemaan ellei ole selkeästi allerginen suunnilleen kaikelle. Voimakas tuoksu/haju voi yllättää, mutta kun tea tree -öljyn monikäyttöisyyden huomaa ja apua saa vaikka mihin, niin se tuoksukin on ok. Ja tea tree toimii laimennettunakin ja pikkuruinen hipaisu ainetta riittää.
Huom. Tea tree ei ole rasvaöljy, vaan eteerinen öljy.
Pistäpä kuva, niin arvioidaan tarkemmin.
Pyllistä reippaasti sauva pepussa niin katsotaan. Apua on varmasti tarjolla.
Mä puristan sen. Kipee on kun mikä. Silmistä vesi vaan valuu kun sattuu niin pirusti. Mut anna sen muhia kunnolla finniks ja sitten purista. Peilin kanssa onnistuu parhaiten.
Mulle tulee niitä aina silloin tällöin, mistäköhän ne johtuu?
Pyydä naapurin Penaa puristamaan se.