Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Susanna Koski parhaillaan ykkösellä..

Vierailija
10.03.2016 |

valehtelemassa

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sori se olikin kakkosella. Battle siis ohjelman nimi ja jonkunlaisesta kaksintaistelusta kyse. Vastapuolella Animalian toiminnanjohtaja Mai Kivelä. Ruuasta ja etenkin sen tuotannosta kyse.

Susanna Koski oli sitä mieltä, että maataloustuottajien pitää tulla palkallaan toimeen, vaikka se palkka onkin pääosin yhteiskunnan antamaa tukea. Jännää, että sama nainen ei ole lainkaan huolissaan duunarien toimeentulosta, vaikka joku pienpalkkainen siivoja tuskin tienaa lähellekään sitä, mitä keskimääräinen maajussi. Päinvastoin hänhän on sitä mieltä, että pienipalkkaisen duunarin pitää tulla  vielä nykyistäkin pienemmällä palkalla toimeen, sillä hänhän kannattaa hallituksen leikkauspolitiikkaa.

Vierailija
2/2 |
11.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikä Susannalla faktat olleet muutenkaan ihan hallussa, esim. energian ohivirtauksesta hänellä ei selvästi ollut mitään käsitystä vaikka se on ihan lukiobilsan tasoista perustietoa. Melkoisen epämiellyttävä ihminen, hyvin ylimielisen oloinen. Suhtautui vielä täysin avoimen halveksivasti vastaväittelijäänsä, vaikka itsellään tosiaan oli faktat ihan hakusessa ja puhui ohi aiheesta.

Kivelällä oli hyviä pointteja, mutta niitä ei oikein saatu tuotua esiin tarpeeksi perusteellisesti tuossa ajassa, kun vastapuolella oli selvästi pohjatieto niin ohutta. Myös hyönteisistä tehty ruoka vaikutti kiinnostavalta, vaikka en kyllä tiedä miten käytännössä pystyisin torakkapihviä syömään :D

Tuossa vielä linkki ohjelmaan, jos joku ei tiedä mistä puhutaan: http://areena.yle.fi/1-2966184

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla