Oletko lopettanut ikkunakyttäyksen sen jälkeen kun AV:lla alkoi loputon WT-keskustelujen sarja vai teetkö molempia?
Ikkunasta voi tehdä havaintoja vaikka naapureista ja avata WT-haukkumisketjuja sitten AV:lla. Näin minä teen, olenhan kusipää.
Kommentit (6)
Toinen silmä ikkunassa, toinen näytöllä!
Vierailija kirjoitti:
Toinen silmä ikkunassa, toinen näytöllä!
Siis ei fyysisesti näin... Kuulostipa karulta tilanteelta.
Just eilen nousin oikein seisomaan jotta näin ketä olivat kaksi kävelijää pihalla(krstalo).
Vierailija kirjoitti:
Toinen silmä ikkunassa, toinen näytöllä!
Minä puolestani pyöritän päätä kuin pöllö ruudun ja ikkunan välillä ja hakkaan F5-nappulaa toisella kädellä, toisessa on joku megakokoinen sipsipussi.
Minua ei kiinnosta wt-keskustelut vähääkään enkä ole niitä lukenut. Tämänkin avasin vain kertoakseni, että se on noille pikkulinnuille ja muille metsäneläville ihan sama, kyttäänkö minä niitä ikkunastani vai en.
Mitä ihmettä. En ole ikinä kytännyt ihmisiä ikkunasta, en edes silloin kun olin työtön! Eikun anteeksi, kerran tuli vahdattua katua kun jotkut nuoret miehet kiipesi humalassa viereisen bussipysäkin katolle. Mutta sitäkin lähinnä nauraen!
Wt-aloituksiin tulee silti vastailtua. Nykyajan ikkunakyttäystä..? Tosin en koe että siinä mitään yksitätisiä ihmisiä kytätään, luetellaan vaan omia havaintoja ja stereotypioita. Reaalielämässä olen hyvinkin suvaitsevainen enkä katsp ketään pitkin nokkaa. Olen itsekin hyvin stereotypinen oman viiteryhmäni edustaja.