Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Töissä jaksaminen?

Vierailija
02.03.2016 |

Miten sinä jaksat töissä?
Olen saanut nyt ollut osa-aikaisena töissä 8kk ja rahatilanteen vuoksi siirryn pian tekemään kokoaikaista työtä. Pelkään miten tulen jaksamaan!?

Työni on jaloillaan olemista koko päivän, fyysisesti ihmisten auttamista ja edestakaisin menemistä. Olen työpäivän jälkeen aina ihan poikki! Vie mehut siis ihan kokonaan! Aamuvuoro 7-15 jos on niin makaan koko loppupäivän sohvalla. Harrastan liikuntaa ja pidän itsestäni huolta. Ylipainoa on vähän. Syön töissä jotain kevyttä vaan, koska olen huomannut että ainakin peruna - ja pastaruoat tuo väsyneen olon.

Mitä voisin tehdä jaksamisen kanssa? En halua olla aina ihan väsynyt kotona .....

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osaa sanoa. Teen 20 tuntia viikossa tällä hetkellä ja työ asiakaspalvelua. Olen ihan poikki silti. En tiedä miten jaksan siirtyä joskus kokopäiväiseksi.

Vierailija
2/2 |
02.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noatan ylös, josko olisi ehdotuksia. Suorastaan pelottaa tulevaisuus:/

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä kahdeksan